ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.95
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Naše obec

Naše obec Štítná nad Vláří leží ve Zlínském kraji. Rozkládá se v údolí Bílých Karpat. Část naší obce tvoří i hranice se Slovenskem. Název ŠTÍTNÁ byl odvozen od slova štít, štítonoš, a NAD VLÁŘÍ zase proto, že naší obcí protéká řeka Vlára. Je zde postaven kostel, zasvěcen sv.Josefu, který je také vyobrazen na mnoha pohlednicích Štítné. Já popisuji fotografii z pohlednice, která je pravděpodobně focena před farou.
Vidím krásný, letní, sluneční den s jiskřícími barvami červených růžových panenek vyhřívajících se na sluníčku. Od žhavého slunce rozpálený chodník vede ke kostelu, podle kterého jsou bohatě rozrostlé šípkové keře, nad nimiž je po levé straně ještě vysoký, košatý strom.
Jako bychom procházeli po chodníku bránou a dostáváme se ke kostelu, na jehož pravé straně je připevněn misijní kříž. Nad hlavním vchodem jsou tři malá okénka nad sebou a hodiny. V pozadí tohoto letního dne září jasně modrá obloha.
Štítná je v každém ročním období něčím zajímavá, krásná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: :o), 15.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše obecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­