ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Naše město - Ostrava

Na první pohled vypadá Ostrava jako obyčejné poddolované město, ale když ho poznáte zevnitř, zjistíte, že je to ve skutečnosti dost zajímavé živé místo.

Když se řekne Ostrava, snad každý člověk si vzpomene na doly, šachty a zprávy o smogu. Ale já si vybavím krásné zážitky z dětství. Například ostravská zoologická zahrada. Zažila jsem tam spoustu příhod s rodinou i spolužáky. ZOO se časem změnila ještě k lepšímu a teď se staví nový vchod. Dále taky Landek s Hornickým muzeem, kde se můžete podívat až do dolu. Máme zde i spoustu divadel, Jiřího Myrona, Antonína Dvořáka, Petra Bezruče či Divadlo loutek, které mám nejraději.

Na Masarykově náměstí jsem bývala jako doma. Znala jsem tam všechny uličky v centru Ostravy, ale teď spoustu obchodů zrušili a změnili a já se tady ztrácím. Nyní postavili nové obchodní centrum Forum Nová Karolina, kde najdu všechny své oblíbené obchody na jednom místě. Často taky navštěvuji kina, Cinema City nebo Cinestar, který je nejlepší a nachází se v našem dalším OC Futurum.

Oblast dolních Vítkovic, tehdejší Vysoké pece, prošla rekonstrukcí a dnes slouží jako zábavní centrum například hala Gong (bývalý plynojem). Také za zmínku stojí návštěva Vítkovického zámečku nebo taky Slezkoostravského hradu. Nachází se zde i krásný, velký park - Komenského sady, kde si můžete zaběhat, zabruslit, jezdit na kole kolem řeky Ostravice, taky v zimě jezdit na bobech nebo si jen tak relaxovat.

Já osobně Ostravu mám ráda, jen mi vadí ten příšerný smog.
Plíce jsou jak z těsta, vzduch je pro nás vrah.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hana Svrčinová, 16.07.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše město - OstravaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­