ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 207x Prosím, ohodnoť práci

Náš pes

Vlastníme Velkého münsterlandského ohaře, osmiletou fenu Chitu. Jedná se o loveckého psa se všestranným zaměřením, to znamená, že se využívá jako barvář, nosič pernaté i srstnaté zvěře, je dobrým plavcem. Rovněž toto plemeno dokáže vystopovat živou zvěř a štěkotem ji oznámit svému pánovi. Mimo tohoto mysliveckého využití je i dobrým hlídačem.
Stavba naší feny je jako u všech plemen drobnější než u psa. Přesto má výšku v kohoutku 60 cm a její hmotnost je 30 kg. Tento větší typ ohaře má ušlechtilou protáhlou hlavu s mírným stopem (čelem), tmavé oči, široko a vysoko postavené uši, které jsou přilehlé. Její hřbet je krátký a rovný, s mírně spáditou zádí. Ocas je středně dlouhý nesený rovně. Končetiny jsou dlouhé a svalnaté. Chita je převážně černá s bílými znaky převážně na ocase. Čenich jí zdobí malá bílá skvrna – vločka, podle které bychom ji vždy poznali na první pohled. Srst je dlouhá, hustá a mírně vlnitá. Dlouhé "prapory" zdobí oba páry končetin a hlavně její ocas. Pravidelně dvakrát do roka líná, to pak máme chlupy prakticky všude, potom opticky vypadá o 3 kilogramy hubenější. Nejhoršího línání jsme byli svědky v jejím 3. roce – po jejím zakoupení. Utrpěla zřejmě velký šok, přesto, že "šla" do lepších podmínek – původně žila v malém kotci. U nás pak získala kromě velkého výběhu i celou zahradu. Tehdy vylínala tak, že její hruď a spodní část těla byla prakticky bez srsti. Pomohla jí až vitaminová a hormonální léčba doporučená veterinářem.
Naše milá Chita je členem naší rodiny již 5 let. Po zakoupení jsme jí museli vycvičit a připravit k loveckým zkouškám, byla učenlivá a velmi poslušná, proto zkoušky udělala na první pokus s dobrým výsledkem. Rozumí mnoha různým slovním i znakovým povelům, proto v přehledném terénu stačí i na velkou vzdálenost jen zvednout ruku a Chita pochopí, že má přijít. Přesto, že už je ve vyšším věku, neustále si s námi ráda hraje. Její hravost je neúnavná, dokáže například dvacetkrát aportovat různý předmět. Největší radost jí udělá, když přinesený předmět jakoby chtěla "vydat", ale v poslední chvíli si to rozmyslí a popoběhne o několik metrů dál, kde se situace opakuje. Její oči jsou v té chvíli veselé, přestože někdy "zastraší" zavrčením. Dobře rozpozná známé lidi od cizích. Zazvoní-li někdo u vrátek, s kým se ještě nikdy nesetkala, její srst se na hřbetu naježí a zle štěká. Vzhledem ke své velikosti budí značný respekt, ale dosud nikoho nepokousala. Jednou ze záporných vlastností je její obliba "bahenní koupele" – v nestřeženém okamžiku se jí téměř při každé vycházce podaří nalézt bahnitou kaluž, do které se rychle položí na bok a než ji stačíme odvolat, stačí se ještě bleskurychle otočit. Chita sice přijde na povel, ale je k nerozeznání. Poté následuje povinná očistná koupel v potoce. Je zajímavé, jak si psi podle pravidelných příchodů členů rodiny řídí čas. V době, kdy se někdo z nás vrací domů, Chita už netrpělivě čeká za plotem. Pozná dokonce i víkendové dny, kdy všichni spíme déle, ale vydrží spát jen do sedmé hodiny ranní.
Pes v minulosti doprovázel člověka hlavně při lovu, ale v dnešní uspěchané době slouží pes k uklidnění a relaxaci všech členů rodiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Dostál, 03.01.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náš pesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­