ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 229x Prosím, ohodnoť práci

Náš pes - zlatý retrívr

Máme doma psa! Toť první věta, která nás před více než pěti lety napadla, když se k nám nastěhovalo tehdy pět měsíců staré štěně zlatého retrívra. No, ona je to spíš psí holka, jmenuje se Arisa a za pár týdnů jí bude šest let.

Jako každý čistokrevný retrívr má symetrickou a vyváženou stavbu těla. Hlava je vyrovnaná s výrazným stopem, tedy čelem, a černým nosem. Oči jsou tmavohnědé posazené široce od sebe, uši středně velké umístěny přibližně ve výšce očí. Na silný krk navazuje rovná linie hřbetu s hlubokým hrudníkem. Přední končetiny jsou rovné a kolmo postavené, zadní zase silné a svalnaté. Tlapky mají okrouhlý kočičí tvar. Stejně jako u jiných plemen, tak i u retrívrů je pes větší a těžší než fena. I přesto má naše Arisa 58 cm v kohoutku a něco kolem 30 kg. Je plavé krémové barvy s hladkou srstí s vodoodpudivou podsadou a prodlouženými chlupy. Výrazné jsou její "prapory" především na předních nohou a na ocasu.

Ještě před příchodem dalšího člena rodiny jsme samozřejmě zakoupili příslušnou literaturu, abychom věděli, na čem asi jsme. Někde jsme se dočetli, že retrívři, hlavně zlatí, jsou mírné, klidné a poslušné plemeno. Tak jsme tedy očekávali mírného, klidného a poslušného psa. Ovšem v tomto případě platí: "Výjimka potvrzuje pravidlo!" K nám domů přišel živel, který sice byl ze záčátku trochu nejistý, ale o to víc později oprsklejší. Naše nejhorší období byla asi "psí puberta", která se u psů projevuje kolem prvního roku života. Je svatá pravda, že s věkem přibývá také rozum. Dnes už je naše Arisa (po pěti letech) přesně taková, jakou nám ji popisují v brožuře. Je velmi přátelská, více k lidem než k cizim psům, hravá, společenská a dá se říct, že i poslušná - ovládá pár základních povelů. Neskonale miluje vodu, ovšem když je ve správném poměru s bahnem, to je teprve to pravé ořechové.

Když byla ještě mladší, tak jsme s ní párkrát jeli na výstavu. Dokonce se umístila jako první na Mezinárodní výstavě v Brně a zvítězila také v národní soutěži v Ostavě. Ovšem po rentgenu kyčlí nebyla přijata do chovu, takže další návštěvy výstav už neměly smysl. Alespoň si můžem užívat pravého psího života a svoje bahenní koupele každý den bez omezení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra, 18.01.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náš pes - zlatý retrívrMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­