ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Náš byt (2)

Rodinný patrový dvojdomek, ve kterém bydlím, se nachází v centru vesnice ... (Pozn.: název vesnice byl z důvodu ochrany majetku před zloději vymazán redakcí Český-jazyk.cz) Druhou polovinu dvojdomku obývají moje teta, sestřenice, její manžel a jejich dva synové. Máme šest pokojů, koupelnu, dvě toalety a komoru.
Naproti hlavním dveřím, kterými každý den vcházím, je závěs zabraňující pohledu na schody do sklepa, ze kterého můžeme vyjít na dvorek. Z chodby, první místnosti v domě, vedou dvoje dveře. Jedny na toaletu a druhé do jídelny, kuchyně, pracovny a obývacího pokoje v jednom. Je to největší místnost v domě a má tvar do L. Když vstoupíme do této místnosti, tak se po levé straně nachází jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Ten je od kuchyňské části oddělen jen pultem obkládaným dřevem. V tomto koutu bytu najdeme i malou komoru s lednicí a zásobami potravin. V téže místnosti jako jídelna je i obývací pokoj s televizí, osobním počítačem, ale i skleněnými dveřmi na terasu o přibližné velikosti 3x4 metry. Kdybychom se vrátili znovu na chodbu s věšáky věčně přeplněnými nejrůznějšími kabáty a bundami, mohli bychom odbočit nahoru a vyjít několik dřevěných schodů do prvního patra.
Na horní chodbě jsou postupně umístěny dveře do pokojů, ale i velká skříň s posuvnými otevíráním sloužící jako odkladač sezónního oblečení. Jako první se přímo před námi rozprostírají poloprosklené dveře do místnosti obdélníkovitého tvaru. Tento pokoj je v současné době nevyužíván, jen občas slouží jako pokoj pro hosty. Je zde postel, skříně a tři velká okna, kterými se můžeme podívat na ovocné stromy před domem. Další dveře na patře nás zavedou na polozastřešený, asi šest metrů dlouhý balkón. V létě se sem přináší zahradní nábytek a stává se z něj výborné místo k relaxaci. Ze zbývajících čtyř dveří, které nám na chodbě zůstaly nepoznány, jedny zaujímá toaleta, druhé koupelna a třetí pokoj mé sestry. Jako jediná, když nepočítám sebe, ještě bydlí doma s rodiči, ale i to se brzy změní. Její čtvercový pokoj je velký, asi 4x4 metry a velmi dobře osvětlený dvěmi velkými okny, kterými lze dohlédnout až do sousedních vesnic. S touto místností sousedí můj pokoj. Je o něco málo rozlehlejší než předešlý, ale značnou část ho zaujímají vestavěné skříně táhnoucí se po dvou stranách místnosti, a to ji opticky zmenšuje. I on má čtvercový tvar. Všechen nábytek i doplňky jsou zde velice osobité a vystihují vlastnosti jejich majitelky. I z tohoto pokoje je krásný výhled, ale mimo to se zde nachází dveře na malý balkónek se železným zábradlím.
Vzhled k tomu, že jsem člověk mladý, aktivní, který se potřebuje bavit, tak umístění našeho dvojdomku mi vůbec nevyhovuje. Je pravda, že klidu, čistého vzduchu a krásné přírody je v okolí dostatek, ale bohužel klidné procházky v krajině nejsou moje hobby. Proto bych raději vyměnila naše bydliště za malý domek v rušnější části této (ale klidně i jiné) republiky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blainotoline, 31.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náš byt (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­