ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Na túru do českých hor (popis trasy)

Objevte krásu Lužických hor! Tato túra je určena všem - ať už se jedná o ty, kteří se horským túrám věnují pravidelně, nebo rodinám či jednotlivcům, kteří se jen občas relaxačně vydají do hor. Díky nízké náročnosti je vhodná i pro seniory a rodiny s dětmi.

Túra začíná v malebné vesničce hned pod úpatím nejnižší hory. Ve vesničce se nachází několik restaurací a míst k občerstvení s krásným výhledem na panorama severočeských hor.
Až budete připraveni, vydáte se po cestě, jež se nachází u východní části vesnice. Cesta je štěrkovaná a označená, nemůžete ji tedy minout.

Po několikaminutovém výstupu se prostředí změní a ocitnete se obklopeni lesem. I samotná cesta se změní v přírodní příjemnou cestičku. Brzy narazíte na rozcestí, kde si můžete vybrat náročnost trasy. Pro náročnější turisty je zde trasa označena červenou značkou, vede velmi strmým směrem mezi skalními kameny. Rodinám s dětmi a seniorům doporučuji trasu označenou modrou značkou, která je sice delší, ale stoupá pozvolně.

Obě trasy se na vrcholu opět spojí a cesta pokračuje po hřebenu Lužických hor s výhledem na obě strany. Zde určitě oceníte opravdovou krásu těchto hor. Můžete vidět unikátní pískovcové skály, v dálce při dobrém počasí dokonce atrakci zdejší oblasti - Pravčickou bránu. I samotné lesy jsou velmi zachovalé, nachází se zde několik třísetletých stromových unikátů. Dále můžete spatřit speciální druh kosa, jenž žije pouze v severních horách Česka.

Po několikakilometrové túře po hřebeni se trasa opět začne snižovat a stáčet. Zhruba po třiceti minutách dorazíte do neméně malebné vesničky. Od místa, kde jste začínali, jste díky stáčející se trase vzdáleni pouhé dva kilometry. Dostanete se tam cestičkou, která vede podél zdejšího potoka. Cestou uvidíte i malý přírodní vodopád.

Když dorazíte zpět, můžete se opět občerstvit nebo si více užít zdejší přírody. Horský vzduch má zdravé účinky na lidské tělo a mysl, proto si tuto trasu můžete kdykoliv zopakovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jelfitato, 26.03.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Na túru do českých hor (popis trasy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­