ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Na rušné ulici

Stojím na chodníku poblíž supermarketu Albert a rozhlížím se kolem sebe. Několik lidí si zaujatě prohlíží reklamní letáky. Ze školy 1. máje vychází skupinka hlučících dětí. Tatínek veze malé děvčátko na invalidním vozíku.
Jedné starší paní vyčnívá z tašky kousek salámu. Pes přilákaný neodolatelnou vůní se za ní s hlasitým štěkáním rozbíhá. Paní se po něm tak prudce ohání, že jí z kabelky padá peněženka. Příležitosti rychle zbohatnout se chopí podivně vyhlížející mladý muž. Sebere peněženku ze země a rychle běží pryč. Nevšimne si ale dvou policistů. Ti jej zastavují a nutí vrátit peněženku majitelce.
Z Alberta vychází bezdomovec v podnapilém stavu. V jedné ruce drží zapálenou cigaretu a ve druhé láhev s pivem. Sedne si na lavičku a spokojeně usíná.
Na zastávku přijíždí autobus. Paní s velkým břichem utíká po chodníku a křičí na řidiče, aby ještě chvíli počkal.
Od kina Svět se ozývá houkání. Auta zastavují u kraje silnice. Kolem projíždí blikající vozidlo záchranné služby. Všichni zpozorní a sledují, jak sanitka mizí směrem na Potštát. Doprava se opět dává do pohybu.
Naposledy se rozhlížím kolem sebe, a když už nevidím nic zajímavého, odcházím domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Venda, 06.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Na rušné uliciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­