ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Na nádraží

Je úterý odpoledne a já stojím na nádraží. Rozhlížím se po vestibulu a vidím plno zajímavých lidí. Několik jich čeká u výdeje jízdenek. Dva mladíci diskutují pod tabulí s příjezdy a odjezdy vlaků o zpoždění rychlíku. Babička a vnouček si u stánku vybírají časopis. Ušpiněný bezdomovec žádá starou paní o deset korun.

Nádražní rozhlas hlásí příjezd rychlíku z Prahy. Slyším skřípění brzd. Zacpávám si uši. Vestibul se zaplňuje lidmi. Nejnápadnější z nich je parta mladíků v podnapilém stavu. Vykřikují: "Baník, Baník!" Vzápětí zjišťují, že jsou v Hranicích a ne v Ostravě a utíkají zpět k vlaku. Čtyři starší muži je pohoršeně pozorují.

Do budovy vchází dva policisté. Přichází k mladíkovi s dredy na hlavě a cigaretou v puse, prohlíží si jeho doklady, chvíli diskutují a odvádí ho s sebou.

Nejzajímavější z cestujících je starý pán, který si právě kupuje jízdenku. Má dlouhé šedé vlasy a klobouk. Je oblečen do červené skotské sukně. V ruce drží velký kufr ozdobený znaky mnoha evropských metropolí.

Výpravčí píská. Vlak se s obrovským rachotem rozjíždí. Vestibul se pomalu vyprazdňuje. Jen opilý bezdomovec bezvládně leží na lavičce. Já odcházím. Nádraží si dál žije svým životem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Venda, 06.06.2006

   
­­­­

Slohová práce Na nádraží ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Na nádražíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­