ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.49
Hodnoceno: 101x Prosím, ohodnoť práci

Mytí nádobí (popis pracovního postupu)

OSNOVA:

1. Napuštění vody
2. Kapka mycího prostředku
3. Postup mytí
4. Utírání a uklízení nádobí


Po obědě na mě vždy čeká hromada špinavého nádobí. Je zřejmé, že ho nenechám ušpiněné ležet na lince a umyji ho.

Dříve než jej začnu umývat, napustím si do dřezu teplou vodu a hned nato si vezmu JAR nebo jiný prostředek na mytí nádobí a kápnu si ho trochu do vody. A můžu začít.

Skleněné věci budu mýt jako první. Až je všechny umyji, přijdou na řadu ty keramické a porcelánové. Po nich budou následovat věci z plastu i kovu, hrnce, pánvičky a úplně nakonec se vrhnu na příbory. Vše umyté dám hned do plastové mísy na nádobí, do takzvaného odkapávače.

Když mám vše umyto, vypustím špinavou vodu a dám se do utírání a uklízení nádobí. Všechny umyté věci dobře utřu utěrkou a posléze dám tam, kam patří. Na závěr uklidím odkapávač na nádobí i samotnou utěrku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Bubík, 24.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mytí nádobí (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­