ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 150x Prosím, ohodnoť práci

Můj vysněný dům

Už jako malý jsem si ve školce představoval, jak to bude "super", až mi bude osmnáct a konečně se odstěhuji od rodičů a budu mít svůj vlastní dům. Jenže postupem času se moje představy o budoucnosti hodně změnily. Ta o vysněném bydlení však zůstala celkem nezměněna. Vždyť snít se dá stejně v pěti jako ve dvaceti či v šedesáti letech...

Moje vysněná vilka by se nacházela v nějaké malé horské vesničce, ve které by se všichni lidé dobře znali, byli by k sobě navzájem slušní a měli by se rádi.
Na rozlehlé zahradě bych měl těsně pod balkónem vily postavený zastřešený bazén, v zimním období vyhřívaný. Z balkónu by se pak skákala salta přímo do vody. Dále by se na zahradě nacházel tenisový kurt a altán s grilem, kde bych každý týden připravoval nějakou tu party v asijském stylu pro své milé sousedy.

Ve spodním patře mého vysněného domu by byla vybudovaná sauna. Té bych využíval jednak k obvyklému účelu, ale také bych tam zavíral své nepřátele, což budou lidé zkorumpovaní a myslící jen na svůj osobní prospěch. Pozval bych je vždy jako jejich spiklenec pod záminkou nějaké schůzky, na které bychom projednali realizaci jejich nečestných úmyslů, ale ve skutečnosti bych je nechal přemýšlet o nápravě charakteru pěkně v teplíčku. Určitě by jim neuškodilo trochu se při tom zapotit.

V garáži bych měl zaparkovaný pohodlný automobil se systémem zabudovaných slunečních kolektorů.
Spodní patro by kromě sauny a garáže nabídlo i kuchyň vybavenou moderními ekologickými spotřebiči. Dále by se zde mohla nacházet i rozlehlá hala s krbem a koženou sedací soupravou, prádelna, mini posilovna s tělocvičnou a sociální zařízení. V koupelně by pochopitelně byla zabudovaná jak pohodlná vana, tak masážní sprchovací kout a chlazený mini bar na šampaňské.

V horním patře by se jistě našlo místo pro mou pracovnu, kde bych vyvíjel nové technologie pro Samsung. Vše, co tam jednou vymyslím, bych si nechal patentovat a tyto patenty NIKDY neprodal Applu. Každý večer bych se pak modlil, aby tato zlodějská firma co nejdříve zkrachovala. Pracovna by byla zčásti obložená dřevem. Její zbylé stěny by byly vymalovány příjemně zelenou barvou a vyzdobeny čínskými znaky. Pracovní stůl by byl umístěn tak, aby na něj přes střešní okno dopadaly sluneční paprsky.
Další místností v patře by byla ložnice s postelí, vybranou podle nejnovějších poznatků firmy Zdravý spánek. S ložnicí by sousedila šatna, v níž by visely mé na míru šité obleky z nanovláken, vyvíjených v korejských laboratořích zabývajících se vesmírným výzkumem.
Samozřejmostí by byly i pokoje pro hosty a sociální zařízení u každé z ložnic.

Kde se bude nacházet a jak bude vypadat dům mých snů již víte. Škoda že s 99% pravděpodobností zůstane jen u snu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MD House, 24.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj vysněný důmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­