ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Můj pokoj (8)

Můj pokoj vypadá jinak než ostatní pokoje v našem domě. Má tmavě modré zdi a celá polovina stěny (místy i kus stropu) je polepená plakáty a texty mých oblíbených skupin. Druhá polovina zdi je téměř holá. V pokoji bydlím se sestrou a ta mi nedovolí polepit její část zdi. Když vejdeme do dveří, naproti nim je okno s tmavě modrými záclonami. Pokud se podíváme na zem, vidíme stejně barevný koberec.

Napravo ode dveří je má postel, nyní s tmavě modrým povlečením. Jednu stranu postele zabírají plyšová zvířátka, která jsem dostala v průběhu dětství. Pořád s nimi spím. Pod postelí je schovaná elektrická kytara a vedle postele leží zesilovač na kytaru (slangově zvaný kombo). Pořád o něj někdo zakopává.

U pelesti postele je velká dřevěná polička, která sahá od země až ke stropu. Na prvním regálu leží rádio a vedle něho několik CD. Na dalších dvou regálech jsou většinou časopisy a noty na kytaru. Dále mám v poličce sešity i učebnice do školy a v jejím posledním fochu jsou navíc ukryty čokolády, perníky a arašídy. Nikdo je tam doposud neobjevil.

Hned vedle mojí postele stojí velká knihovna. Ve spodní části má zabudovanou skříňku, jež lze uzamknout klíčkem. Do skříňky dáváme většinou nepotřebné věci. Nad skříňkou je prosklená polička na knížky. Najdeme tam knihy z dětství, o zvířatech, kuchařky i encyklopedie. Každý si tu najde, co ho baví.

V pravém rohu místnosti se nachází můj stůl se židlí. Na stole je umístěno sklo, pod nímž mám čtvrtku s různými fotkami. Půlku stolu mi zabírají "malovátka", která tam mám rozložená.
Nad stolem mám korkovou nástěnku, jež je zaplněna články z časopisů a pohledy z různých částí USA.

Druhá část pokoje patří sestře. V levém rohu vedle okna má stůl a židli. Její stůl je stejný jako ten můj, snad jen s tím rozdílem, že pod sklem nic nemá. Na stůl si dává líčení. Nad ním má také korkovou nástěnku, na které má připíchnutý kalendář a obrázek, jenž jsem nakreslila asi v deseti letech. Jsou na něm dvě postavy, mužská a ženská, a kolem nich je nakreslený hrob, kopec s oprátkou a několik domů. Obrázek vypadá hodně vražedně, ale mojí sestře se líbí. Proto ho tam má.

Vedle stolu stojí její dřevěná postel, jíž má povlečenou stejně jako já. Postel je plná růžových plyšových hraček, které dostává každý rok od svého přítele k Valentýnu.

U postele vedle dveří leží obrovská, asi dva metry vysoká skříň. Do spodní části skříně si ukládáme naše oblečení, které běžně se sestrou nosíme. V její horní části máme uklizené zimní oblečení, čepice, rukavice, šály, spacáky a deky.

Uprostřed pokoje jsou ještě dvě křesla. Mají červenočerné potahy a jsou asi jedinou věcí v pokoji, která není ani z části modrá.

Tímto bude asi můj popis pokoje ukončen. Určitě by se našla řada věcí, které by se v něm daly vylepšit, třeba by se mohl občas uklidit, ale jedno vím jistě - za nic na světě bych svůj pokoj nevyměnila!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pokoj (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­