ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Můj pokoj (10)

Můj pokoj se nachází ve druhém patře na severovýchodní straně našeho domu. Má tvar obdélníku a jeho stěny, na kterých poletují motýlci, svítí žlutou barvou.

Když vejdete do mého pokoje, nejdříve se leknete nahlas hrajícího rádia, potom podklouznete na koberci a pokusíte se zachytit skříňky. Tam ale rostou kaktusy, takže se o ně popícháte.
Až se vzpamatujete a rozhlédnete se po pokoji, určitě vás upoutá stará hnědá pohovka. Obvykle na ní odpočívá moje oblečení a čeká, až ho uklidím. Ale když přijde návštěva a chce u nás přespat, oblečení musí stranou. Návštěva se tady bohužel moc nevyspí, protože pohovka je tvrdá a strašně chrápe. Vedle pohovky poletuje měkký a chlupatý motýlkový koberec, jenž svým žlutočerveným zbarvením ladí se stěnami pokoje. Za pohovkou a kobercem si povídají křeslo s malou knihovnou, která si stěžuje, že ji při odpočinku ruší upovídaní plyšáci. Ti leží na mé palandě stojící hned za knihovnou.
Když si tak večer ležím a čtu si, dodává mi dostatek světla žlutá lampička, která je na posteli přichycena klipsem. Poté co si dočtu, odložím knížku na stůl za postelí. Tam odkládám spoustu věcí, které nemám kam dát. Mám tam rozdělané puzzle i časopisy.
Kousek od stolu stojí komoda s velkými šuplíky. V prvním jsou schované různé věci do vlasů. Druhý je celý barevný od malovacích potřeb. Třetí už moc neotvírám, protože s panenkami si již nehraji.
Na skříňce se v rytmu Evropy 2 vlní rádio a tančí CDčka. V sousední obdélníkové skříni pospávají různá trička, kalhoty a další kusy oblečení.
Naproti skříni stojí stůl, jenž se prohýbá pod nánosy učebnic a sešitů. Ale s domácími úkoly se tam ještě vejdu. Po levé straně má čtyři šuplíky, které radši ani neotvírám. Po pravé straně stolu je osudná knihovna s kaktusy. Ale nejsou tam jen kaktusy, ale i bambus a různé řetízky, náušnice a jiné cetky. V knihovně sladce spí mnoho knížek.
Nad stolem se do ulice na východ dívají ještě tři střešní okna.

Než opustíte můj pokoj, určitě se budete chtít upravit. Od toho je tu skříň se zrcadlem plná oblečení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pokoj (10)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)