ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Můj pes (2)

  • popis domácího mazlíčka

Náš chlupatý přítel se jmenuje Rassty. Do našich rukou se dostal spíše díky souhře několika okolností. Tou první byl fakt, že jsme v den, kdy jsme si Rasstyho vybrali, nechali utratit našeho předcházejícího psa, protože byl příliš agresívní. Tou druhou okolností se stalo moje a sestřino neustálé přemlouvání, abychom se šli "jen podívat" do útulku. Samozřejmě bylo ihned jasné, že odtamtud neodejdeme s prázdnou, a tak se z pouhého "podívání se" vyklubal Rassty.

Rassty je kříženec kokršpaněla a jezevčíka. Má dlouhé uši, které jsou posazeny téměř souměrně s jeho velkýma hnědýma očima. Má protáhlou a úzkou hlavu, velký černý čenich, kolem něhož mu šediví chloupky. Rassty je doopravdy hříčkou přírody, neboť jeho tělo tvarově připomíná spíše válec - dlouhá záď, hluboká hruď a krátké tlapky, které, když stojí nebo sedí, jsou vybočené do stran, takže zepředu vypadá Rassty trochu jako malý lachtan. Přestože jeho tělo je jeden velký nepoměr, je Rassty - a to se mu musí nechat - dobrák od kosti. Z cizích lidí má sice hrůzu, ale ty, které zná, miluje a byl by schopný udělat cokoliv pro to, aby byli spokojení. Přestože mu za pár měsíců bude pět let, má stále dost elánu na vyvedení kdejaké špatnosti.

Po zkušenosti s naším prvním psem jsem šťastná, že máme právě Rasstyho. Nedokážu si představit, že bych přišla domů a tam nebyl nikdo, kdo by mě vítal štěkáním a chytáním za konečky prstů. Mohu jedině potvrdit pravidlo, že "pes je nejlepší přítel člověka."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Lukšová, 08.11.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pes (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­