ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Můj oblíbený plakát: Gulliverovy cesty

Mým oblíbeným plakátem je reklamní plakát na film Gulliverovy cesty, ve kterém hraje mimo jiných i známý herec Jack Black. Podtitul k filmu zní Velké dobrodružství v malém světě.

Gulliverovy cesty - filmový plakát

Uprostřed samotného plakátu stojí na nápisu "Gulliverovy cesty" obr Gulliver. Nápis pod jeho vahou praská. Všude okolo stojí malí lidé a koukají se upřeně na obra, který je oblečen do červeného basketbalového trička a hnědých šortek. Obr o dost velký kus převyšuje všechny budovy široko daleko. Jen po jeho pravé ruce se v dáli nachází stroj, který je svou výškou srovnatelný s Gulliverem a vypadá, jako by chtěl obrovi ublížit. Gulliver ale vypadá šťastný a nějaký stroj jako by ho vůbec nezajímal.

Všude na budovách svítí reklamy jako ve skutečném světě, jen jsou upravené podle Gullivera (například reklama na film Gavatar a tak podobně). Gulliver se svou levou rukou opírá o věž, která je dominantou města.
Obloha je krásně modrá a je na ní jen pár malých bílých mráčků, ze kterých rozhodně pršet nebude.

Celý plakát na mě působí docela komicky. Naprostou náhodou jsem na něj narazil v jednom časopise v knihovně a velmi se mi zalíbil. Z plakátu na člověka dýchá pozitivní nálada, neboť Gulliver se na něm usmívá a k tomu všemu venku svítí slunce. Plakát mi přijde rozhodně vydařený a zajímavý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj oblíbený plakát: Gulliverovy cestyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)