ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Můj oblíbený plakát: Gulliverovy cesty

Mým oblíbeným plakátem je reklamní plakát na film Gulliverovy cesty, ve kterém hraje mimo jiných i známý herec Jack Black. Podtitul k filmu zní Velké dobrodružství v malém světě.

Gulliverovy cesty - filmový plakát

Uprostřed samotného plakátu stojí na nápisu "Gulliverovy cesty" obr Gulliver. Nápis pod jeho vahou praská. Všude okolo stojí malí lidé a koukají se upřeně na obra, který je oblečen do červeného basketbalového trička a hnědých šortek. Obr o dost velký kus převyšuje všechny budovy široko daleko. Jen po jeho pravé ruce se v dáli nachází stroj, který je svou výškou srovnatelný s Gulliverem a vypadá, jako by chtěl obrovi ublížit. Gulliver ale vypadá šťastný a nějaký stroj jako by ho vůbec nezajímal.

Všude na budovách svítí reklamy jako ve skutečném světě, jen jsou upravené podle Gullivera (například reklama na film Gavatar a tak podobně). Gulliver se svou levou rukou opírá o věž, která je dominantou města.
Obloha je krásně modrá a je na ní jen pár malých bílých mráčků, ze kterých rozhodně pršet nebude.

Celý plakát na mě působí docela komicky. Naprostou náhodou jsem na něj narazil v jednom časopise v knihovně a velmi se mi zalíbil. Z plakátu na člověka dýchá pozitivní nálada, neboť Gulliver se na něm usmívá a k tomu všemu venku svítí slunce. Plakát mi přijde rozhodně vydařený a zajímavý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj oblíbený plakát: Gulliverovy cestyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­