ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo - "Srdíčko"

Procházky se svým čtyřnohým miláčkem, grilování s přáteli, podvečerní sledování západu slunce s milovanou partnerkou nebo posezení v mechu s oblíbenou knihou. To vše je pro mne spjato s jedním místem nazývaným Srdíčko. K tomuto názvu se váže tato legenda:

Povídá se, že jeden chlapec byl zamilován do krásné dívky, ale ta bohužel onemocněla a zemřela. Kluk byl z toho moc nešťastný a bezmocný. Šel tedy na oblíbené místo, kam s jeho dívkou rádi chodívali. Vylezl na skalní plošinu nad městečkem. Sedl si na okraj, přemýšlel a snažil se najít způsob, jak by zase mohl být se svou milovanou. Pak na to přišel - spáchá sebevraždu, aby se s ní mohl setkat v posmrtném životě...
Ještě před skokem ze skály s láskou namaloval na kámen, tyčící se na plošině, srdce a poté skočil dolů do údolí.
Chlapec chtěl tímto činem říci, že pravá láska nikdy nemůže skončit. Onomu místu na skalní plošině nad městečkem se od té doby začalo říkat Srdíčko.

Z mého pohledu se jedná o nejhezčí a nejklidnější místo v mém bydlišti, Bečově nad Teplou. Mám to veliké štěstí, že bydlím nedaleko odtud.

Na začátku cesty k mému oblíbenému místu, k Srdíčku, stojí několik moderních staveb, které nabourávají vzhled této části městečka, tvořené hrázděnými, částečně dřevěnými roubenkami.
Dále se zde nachází starý dřevěný most, jenž umožňuje přechod na druhou stranu řeky Teplé.
Na její druhé straně je vybudována hlavní komunikace, která ruší dojem malebného městečka. Vzdálím-li se z ní ale o několik kroků, hluk silničního provozu začíná slábnout a já už slyším krásný zpěv ptáčků a šumění lesa. Po ujití přibližně 500 metrů už vidím napravo lesní cestu na Srdíčko.
Cesta je to docela namáhavá, protože vede přímo do strmého kopce, ale ta námaha stojí za to. Protože když dojdete na konec, naskytne se vám překrásný pohled na skalní plošinu.
Na plošině se tyčí majestátní stoletá lípa. Uprostřed plošiny je malý rybníček porostlý rozkvetlými lekníny. U rybníčku stojí dřevěná lavička, jež umožňuje pohled na středověký hrad, který se tyčí na mohutné skále. Kromě hradu je kolem vidět také krásná příroda, která ještě nebyla zničena činností člověka.

Pokaždé, když si potřebuji odpočinout, uvolnit se nebo si jen vyčistit hlavu, zavítám na Srdíčko.
Je to místo, kde se cítím skvěle, šťastně a uvolněně. Rád ho navštěvuji sám nebo s kamarády, ale hlavně se svou dívkou, protože toto místo na nás oba působí romanticky. Je to místo jako stvořené pro lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vajrus, 27.02.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo - "Srdíčko"







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­