ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo - Hlučínské jezero Štěrkovna

  • popis/líčení oblíbeného místa s prvky vypravování

Tak jako každý z nás mám i já své oblíbené místo, a tím je Hlučínské jezero, hovorově nazýváno Štěrkovna. Na toto místo chodí mnoho lidí, v létě si zde můžete zaplavat nebo vyzkoušet vodní sporty, jako jsou vodní lyžování, wakeboarding, wakeskating, anebo si zapůjčit šlapadla či loďku a užít si trochu romantiky. Dále se zde odehrávají velkolepé akce, například Štěrkovna Open Music nebo Helax.

Když mi bylo pět let, oznámil mi bratr se sestrou, že si zajdeme na Štěrkovnu zaplavat. V té době jsem věděla jen to, že Štěrkovna je blízké jezero, kde se chodí mnoho lidí koupat.
Jakmile jsme dorazili na břeh, cítila jsem šílené nutkání skočit hned do vody. Nevím, kde se ve mně vzal ten nádherný, nepopsatelný pocit, když jsem byla konečně ve vodě.
Uběhlo několik hodin jako nic a sestra rozhodla, že už půjdeme domů. Já jsem však vůbec nikam jít nechtěla, ale nakonec jsem se musela podřídit.
Od té doby se Štěrkovna stala mým nejoblíbenějším místem.

Jelikož jsem už skoro dospělá, chodím k jezeru velmi často a jsem tam tak dlouho, jak jen chci. Nejhezčí chvíle zažívám, když jsem na Štěrkovně sama, sedím na lavičce u břehu a dívám se na hladinu, na které se odráží třpyt měsíce.

Občas mám i stavy, kdy nemám na nic náladu, nechci nikoho vidět ani slyšet a chci být sama. V takové době se nabízí jen jediná možnost - jít k jezeru, kde můžu v klidu přemýšlet a být chvíli osamocena.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Effi, 02.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo - Hlučínské jezero ŠtěrkovnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­