ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbená poštovní známka

Chtěl bych vám popsat svoji oblíbenou poštovní známku, kterou jsem náhodou zahlédl na jedné pohlednici v knihovně.

Na této poštovní známce je vyobrazen les. Všechny stromy zde vypadají krásně a zdravě, tedy až na jeden, jenž stojí v popředí obrázku. Ten je seschlý, starý a zřejmě i zcela vykotlaný. Ale i přesto je na něm něco krásného.

Všude kolem suchého stromu leží spousta suchých větví, které stromu nejspíše popadaly po tom, co do něj vrazil blesk. Suché větve a spodní část suchého kmene jsou porostlé mechem. Půda, na níž strom stojí, vypadá rozmáčeně. Všechny stromy okolo působí zdravě a plné energie.

Na levé straně známky pozoruji stromy vysoké, které nelze vidět úplně celé, na opačné straně rostou naopak malé, jehličnaté. Seschlý strom, který se nachází v popředí, se zdá vyšší než ty jehličnaté, avšak opak je pravdou.

Celá poštovní známka na mě působí pozitivním dojmem, protože i když strom na obrázku stojí sám a jako jediný je seschlý, je ze všech stromů nejkrásnější a je na něm něco zvláštního, což každého, kdo známku uvidí, donutí přemýšlet a pozastavit se nad krásou, které je tato poštovní známka bezesporu plná.

Dominantním prvkem na známce je pak nápis "Slovensko" a také cena v eurech. Tím ale známka není nijak výjimečná, protože toto najdeme i na každé jiné poštovní známce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbená poštovní známkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­