ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbená pláž

Každý rok jezdíme na jeden z řeckých ostrovů. Minulé léto jsme byli na ostrově Thassos, ležícím ve Středozemním moři. Je tu mnoho krásných pláží, ale úplně nejhezčí byla moje mramorová pláž.
Nacházela se na závětrné straně ostrova, a to znamenalo, že se tam nefoukal vítr a voda se ani nehnula. Ležela velmi daleko od jakékoli civilizace, opodál mramorového lomu. Právě proto nebyla jako ostatní pláže složena z bílého nebo černého písku a kamenů, ale z jemně rozdrceného mramoru. Jezdili jsme k ní po úzké prašné cestě, plné výmolů a děr a nikdy jsme na ní nepotkali žádného turistu.
Moře okolo mramorové pláže je nádherně průzračné jako křišťál, voda nevíří a ani vlnka se tu neobjevila. Pláž je dlouhá pouhých pár metrů, ale nám to stačilo - nádherně teplá a mělká voda nám to vynahradila.
Je zde příjemné teplo - na břehu stejně jako ve vodě. Pláž je lemována nádhernými zelenobílými hřebeny hor, azurově modrou oblohou a několika borovicemi, které na pláži zajišťují chladivě uklidňující stín. V korunách stromů cvrlikají cikády. Vzduch je zde obdivuhodně čistý a provoněný čerstvou smůlou a jehličím borovic. S rozbřeskem se na obzoru objeví malé černé tečky, které postupně nabývají barvy a tvarů štíhlých rybářských bárek, kymácejících se celý den na moři a lovících nádherně zbarvené ryby. S večerním soumrakem se bárky líně otáčejí, mizí v rychle houstnoucím šeru a vrací se do ospalých rybářských vísek. My se také s těžkým srdcem sbalíme, nasedneme do auta a vracíme se do hotelu. Těšíme se na další den, jak budeme zase klidně odpočívat a nabírat síly na tomto panenském ostrově, který by se dal nazvat oázou klidu a pohody.
Tuto mramorovou pláž s nádherně teplou a křišťálově čistou vodou jsem si zamiloval natolik, že bych se tam chtěl ještě jednou podívat a řádně si odpočinout od stresu školní výuky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ||G|| Fast Bullet, 23.04.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbená plážMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­