ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

Mlha

- subjektivně zabarvený popis

Nastaly podzimní dny a s nimi přišly ranní mlhy. Než ranní slunce vysušilo trávu a chodníky, bylo všude mokro. Já mám mokré boty a mlha se usazuje i na šatech. Všechno je ráno nepříjemně vlhké. Auta i přes rozsvícená světla jsou vidět jen na krátkou vzdálenost, musí rozsvítit mlhová světla, ale i tak nejsou o moc více vidět. Vím, že mlha je tvořena pouze vodními parami při zemi a že je to vlastně mrak na zemi. Na chladnějších předmětech voda kondenzuje a vytvářejí se drobné kapičky vody. Vzpomínám na krásná teplá a slunná letní rána, kdy se mi kapičkami mlhy nesmáčely šaty, vlasy a boty. Později, až teploty poklesnou pod bod mrazu, bude se při mlze tvořit jinovatka a námraza. Na chodnících a vozovkách bude mlha přimrzat a tvořit se náledí. Stromy a keře budou krásně bílé. Na chodnících - pokud je lidé neposypou - se krásně klouže. Mlhavé počasí zejména v zimním období, trvá-li celý den, působí depresivně a snadněji přenáší chřipkové onemocnění, tato mohou přecházet i do chřipkových epidemií. Mlhu nemám rád, ale je nedílnou součástí přírodních jevů a patří do počasí. Bývá příčinou vzniku nepříjemných inversních situací.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: berapa, 06.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
MlhaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­