ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Mé vysněné zrcadlo

Zrcadlo. Naprosto běžná věc, do které se každý z nás alespoň jednou za den podívá. Vlastně je to věc docela geniální, protože v ní vidíme sami sebe - to, jak vypadáme i jak nám to sluší.

Já často sním o zrcadle, jež by nebylo krásné na povrchu, ale uvnitř. Ukazovalo by totiž charakter, povahu a náladu člověka, který by se do něj podíval. Chtěl bych, aby rámy mého vysněného zrcadla byly z masivního dřeva a zrcadlo vypadalo velké.

Jelikož zrcadlo jen odráží světlo, těžko se popisuje.
Moje vysněné zrcadlo by mělo ideálně stát někde v prázdném pokoji naproti zcela bílé zdi, aby se člověk, který do místnosti vejde, mohl plně soustředit na to, jaký je. Zrcadlo by mohlo mít tvar srdce, aby každému při pohledu do něj bylo jasné, že ta pravá krása se skrývá uvnitř.

Mé zrcadlo by mělo být vysoké a široké, aby se v něm viděl každý člověk bez ohledu na to, jestli je hubený, tlustý, vysoký nebo třeba malý. Každý by se mohl do zrcadla svobodně podívat a zjistit, jaký je a jak se na něj dívají ostatní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.05.2015

   
­­­­

Slohová práce Mé vysněné zrcadlo ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé vysněné zrcadloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­