ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo k odpočinku

OSNOVA:

I. Úvoda) Mé oblíbené místo
II. Staťa) Hráz rybníka
b) Rybník
c) Cestička podél rybníka
d) Stráň
III. Závěra) Pročistí mysl

Každý máme své milé místo, kde se cítíme dobře a rádi odpočíváme. Někdo může mít takových míst více. To mé se nachází na konci malé vesničky v jižních Čechách, konkrétně se jedná o menší rybník a jeho přilehlé okolí.

K rybníku vede udržovaná travnatá cesta dlouhá přibližně tři sta metrů, která nás zavede za hráz. Zde se nachází lavička, jež člověka přímo vybízí k tomu, aby na ní poseděl a strávil zde alespoň krátkou chvíli odpočinku. Hráz je pravidelně sekána a udržována v čistotě. Od jara se můžete kochat lučními květinami, které rozveselují zdejší blízké okolí.
Občas odsud pozoruji i rybáře, jak tu tráví svůj volný čas a snaží se při tom chytit jednu z ryb, které v rybníce plavou.

Rybník je zhruba sto metrů dlouhý a dohlédnete-li na jeho konec, uvidíte se tyčit několik mohutných vrb nad hladinou. Jejich větve jsou ideálním odpočívadlem pro drobné ptáčky, ale i pro ty velké, jako je například volavka. Na této protilehlé straně rybníka se rovněž nachází jeho přítok v podobě drobného potůčku, po jehož proudu lze nalézt maličké tůňky.

Po levé straně směrem od hráze můžeme vidět cestičku, která lemuje rybník až na jeho konec, kde vtéká potůček. Na této cestě si rybáři mohou umístit svou stoličku a nahodit pruty. Zároveň je cesta ideální k menší odpočinkové procházce, pokud si chcete vyvětrat hlavu v přírodě a být sami. Je lemována vzrostlými vrbami, mezi nimiž lze nalézt i jiné stromy. V některých místech cestou prorůstají kořeny těchto stromů. Křoviny jsou tvořeny pichlavými ostružiníky a níže při zemi rostou drobné lesní jahody.

Na pravé straně se nachází stráň porostlá trávou a ohraničená nejrůznějšími druhy stromů. Nejčastěji zde najdeme břízy a třešně, ale jako naprostá dominanta se zde tyčí vzrostlý topol. Stromy, které jsou již staré nebo popadají následkem větru, jsou brzy nahrazovány jinými.

Právě sem, na tuto hráz a na tuto lavičku, jezdím tak ráda odpočívat. Člověk zapomene na starosti běžného dne a má hned čistější mysl. Nejlépe se cítím, když zavřu oči a poslouchám zpěv ptáčků.
Doufám, že toto místo pro mě ještě dlouhou dobu zůstane takové, jaké je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 10.10.2021

   
­­­­

Slohová práce Mé oblíbené místo k odpočinku ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo k odpočinkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­