ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 170x Prosím, ohodnoť práci

Mé nejoblíbenější místo (3)

OSNOVA:

I.1. Představení místa
II.1. Popis zahrady
2. Popis okolí
III.1. Citové vyznání

Mým nejoblíbenějším místem je naše zahrada s chatou v Pozořicích. Zde se vždy cítím svobodným a nezávislým na ostatních. Pobyt zde mě vždy naplní novou energií a zregeneruje moji vitalitu.

Jakmile vejdu vstupní brankou, vidím před sebou spoustu stromů, v létě ověšených sladkým ovocem. Trochu níž, u země, rostou nádherné barevné květiny, které - jakmile rozkvetou - provoní celou zahradu svou omamnou vůní. Celá zahrada je pokrytá krásnou zelenou trávou, ve které se čas od času objeví krtinec, ponechaný zde pilným zvířátkem.
V srdci zahrady se tyčí samotná chata. Malá, ale spolehlivá, útulná, zlatavá boudička. Kolem této stavbičky se táhne úzký dlážděný chodníček, jenž vede až k centru všeho dění, do severní části zahrady. Tento díl naší skromné zahrádky je mírně vyvýšený nad okolním terénem a od okolních prostorů je oddělen živým plotem a záhonkem plným pečlivě udržovaných květin. Nachází se zde velké ohniště, kde se naše rodina vždy ráda schází, a zatravněná rovinka, jež je přímo ideální pro hraní různých her. Celá zahrádka je ohraničená pletivovým plotem, který chrání naši zahradu před náhodnými výpravami lesních zvířat.

Naše zahrádka je obklopena lesem a jetelovými políčky. Nedaleko naší zahrádky roste obrovská staletá hrušeň, u níž se schází místní i přespolní obyvatelstvo. Krom již zmíněné hrušně, políček a lesů se nedaleko rozkládá obec Tvarožná, která je místem poutí, hodů a dalších oslav. Tvarožná bývá častým cílem všech turistů, neboť právě zde se odehrála slavná Bitva tří císařů.

K naší zahrádce s chatou mám velmi kladný a vřelý vztah. Vždy sem rád jezdím a obdivuji krásy naší zahrady i okolí. Tento kousek přírody mám velice rád, neboť právě toto místo představuje moji zemi zaslíbenou. Pro někoho by mohla být jen zarostlým pláckem odděleným od okolního světa plotem, ale pro mě je to útulný kout plný radosti, klidu, ale i hezkých vzpomínek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Pluskal, 14.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé nejoblíbenější místo (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­