ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 239x Prosím, ohodnoť práci

Mé nejoblíbenější místo (2)

Mé nejoblíbenější místo se nachází na konci naší zahrady. Jde se tam po úzkém betonovém chodníčku. Na mém oblíbeném místě to vypadá asi takhle: je tu malé ohniště obložené kameny a u něho dřevěná lavička. U plotu za lavičkou jsou dva stromy - višeň a ořech.
Nejraději to tu mám na jaře. Je zajímavé pozorovat probouzející se přírodu ze zimního spánku. Ze země vyrůstájí jarní květiny. Tráva se začíná zelenat a na větvích se objevují první pupeny s lístky. Ráda poslouchám ptáčky, kteří sedí na větvích a svým půvabným zpěvem vítají jaro. Celé toto období na mě působí zajímavě a kouzelně.
V létě už je včechno v plném proudu. Vzduchem voní květiny a teploty sahají i na třicet stupňů Celsia. Někdy vylezu na strom, ze kterého vidím hned více věcí. Psi v sousedních zahradách odpočívají nebo běhají a radují se z léta. Lidé sedí pod slunečníky a relaxují a druzí naopak vyhledávají práci, a proto okopávají své záhonky. Je hezké se vžít do přírody a vše s ní vnímat. Zaposlouchávám se do přírody a slyším cvrkot cvrčků a bzučení včel...
Je tu podzim a s ním přichází sychravé počasí. Toto roční období mám také velice ráda, protože se zbarvuje listí, které pomalu opadává. Z mého oblíbeného místa je nadohled nedaleké pole. Občas si sednu na lavičku a pozoruji děti a rodiče, kteří pouští papírové draky. Z dálky je vidět, jak jsou děti šťastné a veselé.
Poslední roční období je zima. Je krásné, když se rozhlédnete okolo sebe a všude spatříte bílo. Moc se mi líbí větve na stromech obalené sněhem. na lavičce bývá velká sněhová čepice. Připadám si tu jako v pohádce.
V této slohové práci jsem se s Vámi podělila o mé nejoblíbenější místo. Trávím tu spoustu volného času a mám to tady hodně ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kachník, 31.08.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé nejoblíbenější místo (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­