ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Mé "nej" místo

- popis s prvky líčení

Asi i vy máte někde své nejoblíbenější místo, kam si chodíte odpočinout před ruchem, skřípotem a křikem. Toto místo znáte jako své boty, ale stále tam chodíte a nevíte proč. I já mám své místo. Leží nedaleko mého bydliště. V malé vesničce jménem Mělčany. Nevím, proč se tam vracím. Možná proto, že jsem mu svěřil svá tajemství a nechci ho podvést, když se známe tak dlouho.
Občas si tam sednu a nechám se hladit po uších zpěvem listů. A nebo si nechám radit od staršího z ořešáků. Ale někdy se nám do povídání připlete vítr, který si chce ukrást listy pro sebe, aby si s nimi mohl hrát a poslouchat jejich píseň jen on. Hamoun jeden! Možná proto se s ním nikdo nechce bavit. Jenže velký ořech si nedá jen tak vzít svá děťátka, a tak každé drží pevně ve svých prstech. Vítr pravidelně na podzim vyhrává, a tak si strom jen tak stojí a čeká na léto, protože v létě si své děti nejvíce užívá. Libuje si. A plánuje taktiku na podzim, aby si svá děťátka užil co nejdéle. Jeho bratr si však v boji proti větru počíná lépe. Vítr se k němu těžko prodírá přes ruce a prsty jeho většího bráchy. A tak se mu vždycky na podzim posmívá, že on si své děti udrží déle než on, i když není větší než on. Na toto soupeření se poklidně dívá křížek, který, aby lépe viděl, kdo si udržel nejdéle svá děťátka, stojí uprostřed. Oba stromy mu závidí, že v něm bydlí zlatá pana Marie. Avšak křížek se také stará o něco jiného, než jen o poslouchání písní a dívání se na nekonečné soupeření stromů. Musí totiž hlídat ženu svého srdce, na kterou pořád doráží smog z města Dobrušky.
Nevím, jestli máte své oblíbené místo. Myslím si, že ano. Komu byste totiž svěřovali svá tajemství. Kam byste si chodili odpočinout, popovídat si a nebo se jen tak projít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: , 20.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé "nej" místoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­