ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Ledoví strážci

- subjektivně zabarvený popis

Při výstupu k tak uctivým starcům, jakými jsou tyto sněhem pokryté nedostupné vrcholy, jsme se zajíkali mrazivým vzduchem a kamenitá zledovatělá stezka nám ujížděla pod nohama.
Vpřed nás ovšem hnala nepotlačitelná touha konečně spatřit horské štíty zalité sluncem, ještě topící se v husté mlze. Cíl se zdál víc a víc vzdálený. Jen tichý dopad vloček rušil posvátné ticho obklopující nedozírnou bělostnou krajinu a naši prokřehlou ale odhodlanou expedici. Vtom mě do očí uhodila nevšední krása a srdce se mi rozbušilo vzrušením.
Horští velikáni tam stáli celí bílí. Byli až neskuteční, a přece na dosah ruky. Byli mohutní, rozeklaní, odolávajíce sta a sta roků náporům větrů a vichřicím. Připadala jsem si jako mravenec. A nejen já. Zdá se, že i jindy zčeřené vlnky úzkého říčního koryta se nechaly uspat ledovými krystalky sněhu a nyní jako stříbřité zrcadlo, jakoby pokorně, poslouží luně, hvězdám, ale hlavně i svým nádherným pánům v bělavém obleku, které tak ctí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bára, 04.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ledoví strážciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­