ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Kůň na rozkvetlé louce (popis obrázku)

Obrázek zachycuje cválajícího koně na rozkvetlé louce. Můžeme si povšimnout zaostření na koně, oproti kterému nechal autor pozadí úmyslně rozmazané. Tento tvor se pohybuje nejspíš dost rychle, což dokazují vyrýsované svaly a vlající hříva. Odhaluje nám svou pravou stranu a jak si užívá pohyb po řepkovém poli.

Vzhledem nás rozhodně zaujme, jelikož je krásně urostlý, avšak ne tolik osvalený jako tažní koně. Po celém těle má světle hnědou kůži kromě bílé lysiny mezi očima, bílé oblasti nad předním levým kopytem a šedé kůže v oblasti nozder a tlamy. Můžeme vidět jen jedno kopyto, přední levé, které se chystá znovu dopadnout na zem. Oči nás oslňují jasnou černou barvou při pohledu do dáli. Hříva i ohon mají světlejší barvu než kůže a svým neupraveným vzhledem jasně dokazují, že se kůň pohybuje.

Obrázek na mě působí dojmem volnosti a nespoutanosti. Zkušený fotograf zdařile zachytil pohyb koně a příroda mu dopomohla dotvořit úžasný dojem. Kdybych měl takový obraz doma, určitě bych si ho vystavil, i když nepatřím k milovníkům koní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mrtaf, 09.05.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kůň na rozkvetlé louce (popis obrázku)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­