ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.85
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Krasobruslaři a krasobruslení

  • popis a charakteristika krasobruslařů, přiblížení krasobruslení

OSNOVA:

I.Kdo jsou to krasobruslaři?
II.1. Kde se s nimi můžeme setkat?
2. Stejně je to umění
3. Dokáže to každý?
III.Krasobruslení - shrnutí

Chtěla bych vám blíže přiblížit jednu méně známou skupinu lidí, kteří tráví nejvíce času na ledové ploše, kde takzvaně tančí. Ale netančí jen tak obyčejně, musejí mít speciální boty, na kterých se nacházejí nože. Ty umožňují pohyb po různě veliké zamrzlé ploše. Nejlepší podmínky jsou pro ně samozřejmě v zimě, ale najdeme i taková místa, kde se ledová plocha udržuje i přes léto, aby ti nejlepší mohli trénovat po celý rok. Tito lidé jsou výrazní i svým oblečením, jež si nejčastěji nechávají šít podle vlastních představ. Čerpají z vlastních nápadů, aby byli ještě více originální. A aby jim nebyla zima, musí si každý obleček nechávat podšít elastickou látkou v barvě pleti, protože vzor musí prostě vyniknout. Samotnému představení nedodají efekt jen šaty a nezvyklé taneční kreace, ale také barevná show, která bliká do rytmu hudby.

Krasobruslaře můžete vidět na každém kontinentu, v každé zemi a pravděpodobně i v každém větším městě, jestliže má zimní stadion. Na první pohled nedokážeme rozeznat, že právě onen člověk dokáže na profesionální úrovni ovládat věc, kterou moc lidí ani nezná. Boty s noži, tzv. zimní brusle, si ti nejlepší nechávají vyrábět přímo na míru. A právě tito lidé, co "probruslí" celý svůj život, žijí svými různými kreacemi a sestavami, jež berou podobně jako třeba malíř své obrazy. Ten přeci také znázorňuje své myšlenky, sice štětcem, ale také je prožívá. Přesně to samé dělá krasobruslař.

Umění udržet se na ledě, sladit hudbu s tancem, jenž musí být vyplněný skoky a piruetami, zkombinovat oblečení a celé představení si do detailu zapamatovat... To opravdu není nic jednoduchého. Většina známých a úspěšných krasobruslařů nemá ani žádné významné vzdělání. Místo studování v knihách dali přednost nekonečnému učení se těžké práci, někdy i v nežádoucích podmínkách, a pokud vydrželi, užívají si dnes stupínků slávy.

Už od roku 1134 se snaží více a více lidí prosadit v tomto ne zrovna lehkém sportu. Čím dříve začnete, tím je to lepší. Odmalička si vytrénujete nohy, aby vás poslouchaly a udržely rovnováhu tak, jak při každém skoku či piruetě potřebujete. Hlavně se musíte snažit. I když vám to ze začátku nepůjde, budete padat, mít modřiny, zmrzlé nohy, nic z těchto věcí vám nesmí bránit v pokračování. Dějte do toho všechnu sílu, pusťte si hudbu vašemu srdci nejbližší a půjde vám to snáz.

Závěrem shrnutí co je to krasobruslení. Je to druh zimního sportu, v němž se klade důraz na umělecké ztvárnění piruet, skoků a kroků. Své krasobruslařské umění můžete ukázat v soutěžích na národní a mezinárodní úrovni, jako jsou například Mistrovství Evropy a světa, Národní mistrovství, Mistrovství čtyř kontinentů, Grand Prix v krasobruslení aj.
Krasobruslení je také jednou z oficiálních disciplín zimních olympijských her.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krasobruslaři a krasobrusleníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)