ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Královské palačinky (popis pracovního postupu)

- recept na přípravu palačinek

Ingredience

K výrobě královských palačinek si připravíme:

  • 500 ml mléka
  • 200 g polohrubé mouky
  • špetku cukru a soli
  • 2 střední vejce

Na náplň je potřeba:

  • vanička měkkého tvarohu
  • marmeláda dle chuti
  • skořicový cukr

Pracovní postup

Do mísy přidáme mléko, vejce, mouku, cukr i sůl a všechno důkladně promícháme. Hotovou tekutou směs necháme asi 15 minut odležet.
Mezitím si připravíme náplň palačinek. Opět jen stačí smíchat tvaroh, marmeládu a cukr dohromady. Tvarohovou směs dáme do ledničky.
Nyní si vezmeme naši připravenou směs na palačinky a zlehka ji promícháme. Rozpálíme pánev s olejem a naběračkou na ni směs nalijeme. Smažíme, dokud se kraje nezačnou odlepovat od pánve. Pak už palačinky stačí jen naservírovat.

Servírování

Na hotovou palačinku naneseme naši tvarohovou směs a posléze ji zamotáme jako hada. Servírujeme na velký talíř. Můžeme ozdobit mátou a pokapat javorovým sirupem. Dobrou chuť.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 26.11.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Královské palačinky (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­