ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Králík Jimmy

Jimmy je nejoblíbenější člen rodiny. Nejenomže má tu nejhebčí srst ze všech zvířátek na světě a ten nejroztomilejší kukuč, ale umí být i velice chápavý, a když vám je smutno, vždy dokáže rozveselit.

Jeho jemná hustá srst se krásně leskne na sluníčku a bílé bříško na nás vystrkuje, když už ho svět nebaví a chce se jenom tak válet na koberci. Nejzvláštnější na celém králíkovi je barva jeho srsti. Hlavička je tmavší než celé jeho tělo. Začíná tmavě šedou a směrem k dlouhým králičím uším se zesvětluje. Mezi ušima má nádherný hnědý flíček, ale dál zas pokračuje šedá. Když byl Jimmy menší, měl dokonce na zádech takový tmavý pruh, který se stáčel do zajímavého útvaru připomínající písmeno U. Dnes však velice pelichá, aby mohl nabrat zimní srst a obrázek ze zad pomalu mizí. Ale to nevadí, protože Jimmy je nádherný i tak.

Roztomilé je i jeho bělounké čisté bříško a bílé ťapky, jež ukazuje jen lidem, kterým stoprocentně důvěřuje. A takových lidí není na světě moc. Když je mu smutno nebo se bojí, zavrtá se mi do svetru a užívá si teplo mého těla. Začnu-li ho hladit, přivírá víčka a natahuje se ke spánku. Za chvíli už leží u mě na klíně a klimbá. V takových chvílích se cítím šťastná. Znamená to, že mi důvěřuje a že mě má rád. Jak se vzbudí, protáhne se a radostně mi olíže obličej svým teplým jazýčkem. Pak však dostane chuť na sprint, zvedne se z mého klína a utíká rychlostí geparda kolem mého pokoje a vypadá opravdu šťastně. Po chvíli běhu je už zase vysílený a se svěšenou hlavou obchází můj pokoj a škemrá o podrbání za ušima. Když je jeho výzva vyslyšena, opět zdivočí a očichává jednotlivé předměty, které si předtím označkoval.

Nebojte se. Označkování u Jimmyho neznamená, že věci počůrá, ale že se o ně podrbe na bradě, kde má pachové výměšky a označí je tak pachem, který cítí jen on sám. Když ho pak zavřu zpět do jeho klece, hned se shání po jídle. To mě přiměje nasypat mu plnou misku jeho semínek a granulí smíšených se suchým ovocem a navrch přidám jeho oblíbené seno. Jimmy se vděčně vrhne k misce a pak spokojeně usne na střeše svého domku, odkud vidí na všechny strany mého pokoje a má tak přehled o všem, co se děje. Pak už jenom blaženě spinká s vystrčeným bříškem, ale i nejmenší šramot dokáže ho jeho spánek přerušit.
Tak to je náš Jimmy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bára Šedivá, 19.12.2006

­­­­

Slohová práce Králík Jimmy ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Králík JimmyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­