ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Krajina v Dánsku

Krajinu, kterou vám chci popsat, jsem viděla zatím jen jednou v životě a byla jsem moc potěšena, že ještě existuje takové krásné místo.

Čistá, nedotčená a všemi barvami hrající příroda, právě tak se mi představila v celé své kráse krajina v Dánsku. Už při příjezdu mě okouzlila. Svou rozlohou jako by se chtěla stále zvětšovat, svou krásou chtěla předčit ostatní a svým kouzlem chtěla čarovat.
Je to něco úplně jiného, než když neustále vidíme zastavěné pozemky, vše je tak umělé, ale tam ne. Tam, v krajině plné snů a plodů se zrodil jiný svět, který nesmí být narušen. Už jen proto, jak vypadá, pro ten život, jenž snaží se dosáhnout určitého cíle. Nechce být jako jiní, kteří vše zničí.

Tuto krajinu netvoří jen příroda, zvěř a louky, ale i město, kde si nejste jisti, zda kráčíte po "umyté podlaze" či "vyluxovaném koberci". Máte strach, že i nepatrné smítko by mohlo narušit její čistou tvář. Nesmím však zapomenout na ticho, které i přesto, že není slyšet, se stane najednou hlučným a zároveň uklidňujícím lektvarem pro vaše uši. V této krajině vnímáte každý pohyb a nepřehlédnete ani toho mravenečka, který nehlučně našlapuje na stéblech trávy. Je nádherná ve dne, ještě nádhernější v noci, tato krajinka okouzlující svou mocí.

Není nad krásu stromů, kterými je vysázena, není nad četnost zvířat, kterými je obdařena a snad nebude dne, kdy těmito dary nikdy víc nebude oplývat.
Věřím, že pro mnohé z vás jsou tato místa také okouzlením a výtvorem lidského úsilí, protože jen tito lidé svou zemi opravdu milují a já je obdivuji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sanylove, 03.03.2006

­­­­

Slohová práce Krajina v Dánsku ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina v DánskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­