ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 100x Prosím, ohodnoť práci

Kokosové kuličky (pracovní postup)

Ingredience
100 g moučkového cukru
30 g kakaa
1 vejce
125 g ztuženého pokrmového tuku
150 g rozdrcených dětských piškotů
1/2 balíčku vanilkového cukru
pár lžic rumu
strouhaný kokos

Postup
Na dřevěný vál postupně vysypeme balíček dětských piškotů a opatrně je rozdrtíme. K tomu nám dobře poslouží například obyčejný váleček na těsto. Piškoty můžeme na menší kousky také nastrouhat na struhadle.
Na vál nebo do misky nasypeme moučkový cukr, kakao a doprostřed směsi vyklepeme jedno vejce. Dále přidáme ztužený pokrmový tuk a připravené piškotové drobečky. Přisypeme půl balíčku vanilkového cukru a přidáme několik lžic rumu. Vše rukama důkladně zpracujeme, až vznikne hladké těsto, které se nelepí.
Těsto vytvarujeme do tvaru bochánku nebo koule, zabalíme do mikrotenového sáčku a dáme na pár hodin uložit do lednice.
Po pár hodinách těsto z chladu vyndáme a nožem z něj odkrajujeme menší dílky. Z těchto dílků pak tvoříme kuličky.
Do misky nebo talíře vysypeme strouhaný kokos. V něm obalujeme hotové kuličky. Nejlépe se nám to podaří pomocí malé kávové lžičky, kterou kuličky opatrně nabíráme a obracíme.
Kuličky už dále nepečeme, vložíme je do papírových košíčků a můžeme servírovat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: niki.o, 06.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kokosové kuličky (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­