ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.05
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Knihovna

Pomalu vstupuji do malé místnosti a zapínám světla. Hned jak se rozsvítí, zřetelně se objeví místnost, která je menší než můj pokoj. Podél stěn jsou umístěny police s knihami. Stojí jich tu celkem osm, každá na jiný druh knih. Procházím se od krásné literatury přes atlasy až po dětské pohádky. Pro někoho je to jen sedm kroků přes celou knihovnu, ale pro mě to je obrovský skok - jak v letech vydání, tak i co se věkových kategorií čtenářů týče. Všude jde cítit ta vůně papíru, až člověka trošku zamrzí, že dnes vládnou světu elektronické čtečky namísto klasických knih.

Jedná se o malou vesnickou knihovnu, kam si občas chodím půjčovat knihy. Jen málokdy sem někdo přijde. Občas k nám zajede výměnný fond ze sousedního města. Knihy z něj si někdy vypůjčí i důchodci, protože se mezi nimi nachází i jejich oblíbená spisovatelka - Vlasta Javořická.

Podlaha knihovny je zbarvená do oranžova, strop i zdi jsou bílé. Na stěně visí nástěnka, kam jednou za čas něco přidám, aby tu nebylo tak prázdno. A také tu jsou tři stoly. Dva pro čtenáře, kteří by si chtěli přečíst část knihy už v knihovně, a jeden stůl je pro mě, abych měl kde zapsat, kdo si co půjčil.

Chodím do knihovny rád a vždy mne potěší, když si někdo přijde půjčit knihu, která mu udělá radost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KnihovnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­