ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Kals am Großglockner - místo, kam se ráda vracím

- popis oblíbeného místa s prvky vypravování

Každý člověk má své oblíbené místo, kam se rád vrací. Moje oblíbené místo je pokryté stříbrným sněhem a nachází se mezi usmívajícími se horami, které sahají snad až do nebe. Toto místo se nazývá Kals am Großglockner.

Do malého rakouského městečka Kals am Großglockner jsme se poprvé podívali s rodiči a sestrou Míšou při naší první zimní dovolené mimo hranice České republiky. Bylo mi tehdy pět let. Byli jsme ubytováni v menším hotelu v těsné blízkosti lyžařského střediska s lanovou dráhou. Během našeho čtrnáctidenního pobytu jsem se zdokonalila v jízdě na lyžích.

Nádherné prostředí vysokých hor nás uchvátilo natolik, že jsme si při odjezdu slíbili, že se sem ještě určitě vrátíme. Od té doby jsme zde byli ještě pětkrát. V době, kdy jsem se zde učila jezdit na snowboardu, jsem si často vybavovala chvíle, kdy jsem zde byla vůbec poprvé.

Městečko leží v opuštěné krajině obklopené stříbrnými závějemi, sněhem obsypanými stromy a vysokými horami. Pustá bílá krajina se rozprostírá několik kilometrů kolem této malebné obce plné turistů, mezi nimiž žije jen malé množství místních obyvatel.

V této krásné oblasti, kde všechno vypadá jako v pohádce, se cítím velice dobře. Není možné zapomenout na krásné chvíle a zajímavá dobrodružství, která jsem zde se svými nejbližšími prožila. Mým velkým přáním je podívat se do kouzelného městečka Kals am Großglockner ještě alespoň jednou, a to nejen v zimě. Chtěla bych totiž poznat jeho krásy i v jiném ročním období, až sníh na rozlehlých loukách vystřídají zářící květiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niccy, 25.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kals am Großglockner - místo, kam se ráda vracímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­