ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Ještě jednou se tam vrátím...

Je to už pár let, co jsme se odstěhovali z malebné vesničky kousek od Krkonoš. Stále vzpomínám na krásné dny, které jsem prožila v té neskutečně půvabné a člověkem téměř nedotknutelné krajině. A tak bych se chtěla ještě jednou vrátit. I když se budu vracet jen ve vzpomínkách...

Dominantou celé vísky bývalo náměstí. Uprostřed rostly krásné stříbrné smrčky, v létě kvetly růže a tulipány. Každé ráno se o ně chodil starat místní květinář, a tak byly plné života i v těch nejškaredějších dnech. Nedaleko stával barokní kostelíček, kde se odehrávaly nejdůležitější okamžiky. Třeba když si moje teta brala strejdu. Právě v kostelíčku si řekli své "ANO" a pak se i se všemi hosty přesunuli opodál, kde stával náš domeček.
Byl postaven přesně tak, jak si maminka vždycky přála. Okolo domu byla obrovská zahrada s terasou, kde jsme si v létě postavili bazén a opalovali se až do západu sluníčka. V koutě zahrady bylo udělané ohniště, to jste měli vidět, kolik se u nás scházelo sousedů. Lidé z celé vesničky přišli, aby se pobavili a opekli si buřty nebo chleba! Náš pejsek Míša bydlel ve své boudě hned u vchodových dveří. Ale na noc spal pod postelí u rodičů, protože se venku bál. Maminka s tatínkem měli pokoj v podkroví a my se sestřičkou hned naproti. Byl sice menší, ale nám vyhovoval. Byl velice útulný a navíc jsme byly ještě malé a tak jsme raději skotačily v obývacím pokoji, který byl dole. Pamatuji si, jak jsme vždy před Vánocemi zdobili stromeček, který jsme postavili doprostřed obýváku, v domnění, že dostaneme spousty dárečků. V kuchyni, se kterou byl spojený obývák, jsme pekli cukroví. A maminka nám tam vařila nejlepší kulinářské výrobky na celém světě.
Když se člověk podíval z okna, uviděl vysoké štíty hor, spousty zelenajících se stromků, které se pokryly bílou peřinkou, když v zimě napadl sníh. Na vrcholku kopečka, kde bývalo poutní místo, stávala malá rozhledna, z níž jste se mohli rozhlédnout snad až na samotný konec světa.
Náhle ale přišel obrovský šok. Museli jsme se odstěhovat. Mě a sestřičku to bolelo u srdíčka, když jsme odjížděli a loučili se se svým domovem. S náměstíčkem, které bylo zahaleno v oparu smutku. S lesem, který nám jako by mával na brzkou shledanou. Ale od té doby jsme tam nebyli. Bylo by to těžké vracet se na místo, kde jsme prožili nejhezčí léta a vědět, že to už nepatří ani z kousíčku nám. Mně a jí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Janička Ř., 15.01.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ještě jednou se tam vrátím...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­