ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Jaro

  • popis ročního období/líčení

Po krutých a silných mrazech přichází dlouho očekávané roční období. Konečně zmizela bílá pokrývka ze všech domů, zahrad i záhonků. Opět po roce je tu jaro.

Už se těším na to, jak mě každé ráno budou probouzet ptáčkové svými písněmi. Ještě než vstanu, poznám zpěv sýkory, kosa nebo stehlíků. Někteří ptáčci přiletí až k oknu, aby mě přišli pozdravit a říct mi, že nastává jaro.
Také bude velmi příjemné přivítat sluníčko. Díky němu budeme moci být déle venku, kde nás bude teple hladit po tvářích.
Dalším typickým znakem jara je barevnost. Všechno rozkvétá, objevují se první pupeny a vše se začíná zelenat. Raší první sněženky, narcisky, tulipány, violky a kosatce.

Moc se těším, až budeme moci zase na zahradu postavit trampolínu a znovu po roce si na ní zaskákat. Ale otevírají se nám i další možnosti. Můžeme třeba začít jezdit na výlety na kole.

Protože začíná jaro, všechna zvířátka, která přes zimu spala, vylézají ze svých brlohů, aby se ohřála a hlavně si našla potravu. Matka příroda to zařídila tak dobře, že se v toto roční období rodí mláďata. Pro jejich rodiče je v tuto dobu totiž mnohem jednodušší obstarat dostatek potravy. Hned po narození se některá mláďata dokáží postavit na nohy a mohou tak skotačit na louce.

Jaro je pro mě nejhezčí roční období, protože všechno kvete, ptáčci pějí své písně a rodí se nový život. Jaro je vlastně počátek všeho nového!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Julík, 03.04.2012

   
­­­­

Slohová práce Jaro ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
JaroMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­