ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Jane Austenová - popis literární postavy

OSNOVA:

1. Kdo je to Jane Austenová?
2. Setkání s knihou
3. Laskavé oči
4. Povaha hrdinky
5. Kamarádka

Jane Austenová byla anglická spisovatelka 18. a 19. století. Její knihy jako Emma, Pýcha a předsudek, Rozum a cit nebo Anna Elliotová se těší velké oblibě. Příběhy se většinou odehrávají v běžném životě vyšších vrstev. Její sympatické, inteligentní a přemýšlivé hrdinky románů mě velice zaujaly.

A proto jakmile jsem v knihkupectví objevila knihu od Syrie Jamesové Ztracené memoáry Jane Austenové, hned jsem po ní sáhla.

Jane měla malou a drobnou postavu. Její obličej lemovaly jemné, hnědé, kadeřavé vlasy, které si zastrkovala pod klobouček. Na jejím obličeji nejvíce vynikaly velké laskavé a bystré oči. Ráda si oblékala jednoduché mušelínové, většinou bílé šaty s malým honzíkem vzadu a nařaseným živůtkem.

Kniha popisuje začátky tvorby této vynikající autorky a její první pokusy s knihami prorazit do světa. Skromná, plachá a trochu romantická duše Jane Austenové našla největší uspokojení, když se mohla s perem v ruce ocitnout ve světě svých hrdinek a přes ně prožívat radostné, většinou láskou naplněné chvíle. V knize, o níž píši, Jane pozná skutečnou první lásku, která jí sice vytvoří silné a bolestné šrámy na srdci, ale také jí dodá sílu a inspiraci k tvorbě nových a dalších děl.

Pokud bych měla říct, proč bych si Jane vybrala za přítelkyni, bylo by to asi proto, že obě tak rády odbíháme do jiných světů, jež jsou nám dvěma tak blízké.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: monika, 15.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jane Austenová - popis literární postavyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­