ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 142x Prosím, ohodnoť práci

Jan Zrzavý - Vodňanský rybník (popis obrazu)

Zachycená krajina na obrazu Vodňanský rybník, namalovaném malířem Janem Zrzavým roku 1942, mi na první pohled přijde jako místo, které se jinde na světě jen tak nenajde.

Rákosí kolem rybníka je čarovně tiché a zamlklé. Pařez, který se nachází na jeho břehu, by mohl posloužit jako kůl pro pramici, jež by se houpala na vlnkách Vodňanského rybníka. Cestička je posypána bílým pískem a dodává jezeru ještě kouzelnější moc.

Hořící slunce se odráží na vodní, průzračné hladině, která se blyští, i když na první pohled je zřejmé, že má bahnité dno. Slunečný jas dodává nejen rybníku, ale i celému jeho okolí nepřekonatelnou sílu a svěžest.

Jan Zrzavý - Vodňanský rybník

Vodňanský rybník zpívá jakoby šumivé ukolébavky pro lidi, kteří se k rybníku vydali za šera, aby se podívali, jak zlatý kotouč zapadá za temnou rodinku hor a ukládá se ke spánku stejně jako celá okolní krajina. Než ale krajina u vodňanského rybníka sklopí svá víčka, dává všem ostatním možnost vidět krásy podvečerního příšeří a blaženě sledovat, jak se mírný vánek prohání nad průzračnou vodní hladinou a připravuje své okolí na výlet do říše snů.

Obraz na mě působí dojmem odlehlé a opuštěné přírody, jež se právě ukládá ke spánku a připravuje se na dlouho noc, která ji čeká.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Proudnice03, 16.09.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jan Zrzavý - Vodňanský rybník (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­