ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Jak uvařit...

- popis postupu (imaginární recept)

INGREDIENCE:

Voda (2 litry)
Maso (lidské)
Koření (temperament, vůle)
Máslo (jen malé množství - 10 g)


Nejdříve musíme připravit hnědý hrnec, vysoký a baculatý, protože já nejsem zrovna hubeňour. Na dno se nalije voda, raději větší množství, aby se maso, vkládané později po kusech, nepřipálilo. Vytvořím si sama sebe, přesně tak, jak vytvořil Bůh Adama.

Jako první přijdou na řadu nohy, až budou dobře upečené, spojíme je vláčným těstem s tělem a rukama, nakonec zalíváme krví a nasadíme hlavu. A jaká bude ta hlava? Bude mít hnědé vlasy, modré oči s úzkým obočím, menší nosík, pod kterým se nacházejí rty - také menší a pěkně vybarvené do červena. Při správné teplotě pečení tělo zhoustne, vytvoří se svalovina a když se přidá správné koření, třeba trochu rozumu a vůle, tak to je teprve to pravé pochutnání. Nedáte si?

Upečené tělo s velkou námahou vyklopíme z hrnce, potřeme máslem, aby se pěkně lesklo a mělo tu správnou narůžovělou až nahnědlou barvu. Avšak pořád je naše tělo takové podivné, možná by to chtělo ho zpestřit. Co takhle ho obléct? Myslím, že by se hodila nějaká ležérní móda, ano, oblékneme tělu modré kalhoty, na nohy boty, nejlépe teplé, protože je zima. Tělo nám nesmí podchladnout, protože pak už by nebylo k jídlu. A co horní část? Takže, připravíme tričko, pěkný vlněný svetr s proužky a nakonec zimní bundu. Aby neokoraly uši a čelo, nasadíme hlavě čepici.

Teď vdechneme tělu nějaké ty vlastnosti. V hrníčku si rozetřeme trochu směsi zvědavosti, ale pozor, té jen málo, aby se proti nám později člověk nevzbouřil, dále přidáme píli, trochu osobního temperamentu a otevřenosti. Člověka, kterého si upečeme, můžeme v dobách, kdy nám bude nejhůře, používat jako kamaráda. Bude milý, upřímný, pravdomluvný a snad nám bude pomáhat i s domácími pracemi.

Ti, kteří recept úplně nepochopili, ať raději uvaří kuřecí řízek s brambory a nemíchají se do věcí nadpozemských, které jsou určené jen pro některé osoby. A pokud se vám podařilo upéct podle receptu takové tělo, tak to velice blahopřeji. Buďte si jisti, že vaše tělo bude jedinečné, nikdo na světě nebude už takové mít. Věnujte svému tělu lásku a dobře se o něj starejte, ono se vám za to odvděčí. A nezapomeňte, když své tělo sníte, nebudete se už mít z čeho radovat. Asi nejlepší bude, když svého člověka pošlete třeba na střední školu, aby se něčemu ponaučil a pochopil život. Tak hodně štěstí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 13.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak uvařit...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­