ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Jak se zachovat při vážné dopravní nehodě

- popis postupu

Nejdříve zjistíme, jak těžce jsou lidé zranění. Pokud to typ zranění dovolí, vyprostíme zraněné z vozu. Pomůžeme raněným.

Pokud osoba dýchá, ale je v bezvědomí, musíme ji umístit do stabilizované polohy. Nejdříve mu zakloníme hlavu, abychom uvolnili dýchací cesty. Pak mu ohneme vzdálenější paži v lokti a položíme mu ji na hrudník. Dáme raněnému nohu přes nohu a tahem za vzdálenější kyčel jej přetočíme k nám. Stabilitu polohy zajistíme ohnutím bližší dolní a horní končetiny.

Pokud zraněný nedýchá nebo nemá hmatný puls a je v bezvědomí, musíme mu dát umělé dýchání. Zakloníme hlavu postiženého, ucpeme mu nos, zhluboka se nadechneme a vydechneme vzduch do jeho úst. Přitom uvidíme nadzvednutí hrudníku. Oddálíme svou hlavu a posloucháme vzduch unikající ven, pak pokračujeme s frekvencí dvanáct dechů za minutu tak dlouho, až postižený sám začne dýchat.

Potom přivoláme záchrannou službu, dopravní policii a hasiče. Než přijedou, zajistíme místo nehody, aby se zabránilo dalším střetům. Vypneme zapalování všech aut, i když motory neběží. Až přijedou hasiči, záchranka a policie, informujeme je o tom, co jsme udělali, než přijeli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 11.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se zachovat při vážné dopravní nehoděMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­