ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Jak se správně nalíčit (popis pracovního postupu)

OSNOVA:

I.Ucelení vzhledu
II.1. Pomůcky
2. Pleť
3. Oči
III.Dokončení

Pro dokonalý vzhled na party je potřeba kromě pěkných šatů a účesu také vhodné líčení. Mělo by být výraznější, ale zase ne moc.
Následující typ líčení je univerzální, pro dívku, ženu či dámu...

Ať už se o svůj zevnějšek staráte více nebo méně, všechny následující potřeby máte jistě doma. Budeme potřebovat: hydratační krém, make-up nebo pudr (ideálně pěnový make-up), řasenku, tužku na oči, linky, lesk na rty, světlou tvářenku a zlatavé, béžové či oranžové a perleťové stíny... Samozřejmostí je zrcátko.

Nejdříve si na obličej vmasírujeme hydratační krém a necháme ho vstřebat. Poté si vezmeme pěnový make-up a potřeme si ním celý obličej. Pokud máte tekutý, přidejte na něj ještě vrstvu pudru. Nyní máme zakryté všechny nedokonalosti. Dále si vezmeme světlou tvářenku, usmějeme se a na vystouplé líce směrem od nosu k uchu decentně naneseme růž.

Další na řadě jsou oči. Pomocí štětečku si namalujeme oční víčka zlatavými, oranžovými či béžovými stíny na oči, můžeme je jemně rozmazat k vnějšímu koutku oka a přetřeme je perleťovými stíny, čímž jim dodáme lesk. Tužkou na oči si uděláme vnitřní spodní linky tak, že stáhneme spodní víčko a na okraj opatrně tužkou vytvoříme linku. Poté použijeme linky (známé také jako fix na oči). Od vnějšího koutku natáhneme pro změnu vrchní víčko a směrem od vnitřního koutku namalujeme těsně nad řasami tenkou linku a přetáhneme zhruba půl centimetru vedle oka. Samozřejmě celý postup opakujeme i u druhého oka.

Abychom dokončily celý vzhled, naneseme na rty lesk, odstín je na vás, ale já osobně vždy volím průhledný. Hodí se totiž ke všemu. Teď už je dílo dokonáno a vy můžete vyrazit na party, ples či do divadla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kamila Linhartová, 12.11.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se správně nalíčit (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­