ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Jak se fotí v kostele?

Když jsem fotila rodinné akce, jen zřídkakdy se nalezly fotografie, na kterých bych byla já. To proto, že fotograf je neviditelný (ano, správně, nejde-li tedy o tzv. selfie).
Před krátkým časem jsem si přivoněla k profesionálnímu focení. Absolvovala jsem dva kurzy a stále se učím. Mí učitelé-lektoři jsou úžasní, poradí, zkritizují a pomůžou, když už opravdu teče do bot.

Úplně novou kategorií focení, která se mi naskytla, je focení v kostele. Přišlo mi to jako něco úplně nového a hlavně, kostel je pro mě jakýmsi posvátným prostorem... Ale na druhou stranu zde vznikají opravdu krásné fotografie.

Největším pravidlem pro focení v kostele je ona neviditelnost, měli bychom se snažit zachytit atmosféru, duchovní prožitek lidí a neustále hledat v hledáčku fotoaparátu, kde se děje něco zajímavého. Avšak pozor, vždy je důležitější prožitek lidí na bohoslužbě a pak až ten můj! Proto se snažím vždy splynout, nezaclánět a nebránit lidem ve výhledu, neblokovat uličky, neklapat botami apod.

V kostele fotíme bez blesku, s vypnutým AF světýlkem a na tichý režim. Pozor si dáváme na ostření a dobře nastavenou expozici.

Pokud možno nevstupujeme na kněžiště, pouze s výslovným svolením pana faráře, kterého si dovolím obtěžovat ještě přede mší.

Nejcitlivějším místem v liturgii je svaté přijímání. Nefotíme lid s otevřenými ústy, je to neslušné a pro lidi to může být nepříjemné. Rovněž fotografie, kde lidé třeba zívají nebo smrkají, nejsou zrovna košer.

Tak až budete fotit v kostele, nezapomeňte na mé rady! Přeji dobré světlo!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 27.03.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se fotí v kostele?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­