ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

Fronta ve školní jídelně

- popis činnosti (čekání ve frontě na oběd)

Každý den je to stejné. Přijdu do školní jídelny a jako první můj pohled upoutá obrovská fronta, u které se zdá, že ani nemá konce. Jdu se do ní postavit a poslouchám.

Často se dozvím nejrůznější nové drby o učitelích nebo spolužácích. Také ale vím, kdo komu dal špatnou známku nebo kdo se s kým rozešel. Občas jsou to zajímavé rozhovory a i když si neustále říkám, že bych je poslouchat neměla, stejně mám nastražené uši, aby mi nic neuniklo. Často mě to ale asi po půlhodince přestane bavit, a když vidím, že jsem za celou tu dobu postoupila pouze o pět metrů, mám zlost. Mám zlost na ty, kteří předbíhají, ovšem pak si uvědomím, že oni sice předbíhají, ale já zase poslouchám cizí rozhovory. Jakmile nad tím začnu uvažovat, zdá se, že fronta jakýmsi osvobozujícím mávnutím kouzelného proutku přestává být tak děsivá. Pomalu lidí začíná ubývat a já se zanedlouho dostávám na řadu. Ale ne pokaždé to končí takto idylicky. Už se mi párkrát stalo, že mě učitelé poslali dozadu se slovy, že předbíhám, a já jsem si to martyrium musela zopakovat znovu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 08.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fronta ve školní jídelněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­