ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

František Kupka - Rodinná podobizna (popis obrazu)

Tento obraz namaloval v roce 1910 malíř František Kupka. Nazval ho Rodinná podobizna. Vytvořil jej olejovou technikou. Dílo má rozměry 103 x 112 cm (výška x šířka).

Hlavní motiv obrazu najdeme uprostřed díla. Je jím dívka v červeno-modrých šatech, která leží na nějaké dece nebo sofa. Na nohou má obuté lodičky a zasněně se dívá. Vlasy má hnědé, vyčesané do drdolu.

František Kupka - Rodinná podobizna (1910)
Foto: Národní galerie Praha, www.ngprague.cz

V prvním plánu obrazu najdeme kus sedačky/matrace a nějaký černo-oranžový objekt, který dává průchod naší fantazii.

Ve třetím plánu obrazu si můžeme všimnout další dívky, která leží na trávě a hledí na dívku v červenomodrých šatech. Vedle ní stojí černo-hnědý pes. Také nás můžou zaujmout barevné květiny.

Zajímavostí je, že obraz je vystaven v Národní galerii v Praze. Obraz se mi moc líbí. Jediné co mi na něm vadí, je sytost barev.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.04.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
František Kupka - Rodinná podobizna (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­