ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.04
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

František Koliha - Strážní domek u Ždírce (popis obrazu)

OSNOVA:

I.František Koliha - Strážní domek u Ždírce
II.1. Koleje, mez
2. Domek a ostatní chalupy
3. Nebe, stromy, mraky
III.Jak obraz působí

Pro svůj popis jsem si vybral obraz Strážní domek u Ždírce, který nakreslil František Koliha.

V popředí obrazu se nachází koleje. Vedle nich stojí dva sloupy, na nichž jsou zavěšeny dráty elektrického vedení. U jednoho ze sloupů bují tmavý keř. Všude kolem kolejí roste zelená tráva a na malém kopečku nad kolejemi je mez, na níž zrovna dozrává obilí.

Strážní domek s číslem 255 stojí hned za plotem. Za ním se nachází ještě dvě další chalupy, které jsou o mnoho větší než strážní domek, který má jen jedno okno a velmi malou střechu.

Nebe je zatažené a vypadá to, jako by mělo každou chvíli začít pršet. Listnaté stromy se tyčí vysoko nad chalupy, až skoro do oblak. Nad chalupami se hromadí černé mraky, ale nad vesnicí, jež vykukuje v dálce, není ani jediný mráček.

Celkovým dojmem na mě obraz působí nepříjemně, zdá se být opuštěný a ani počasí na obraze není nijak moc pěkné. Obraz je docela depresivní a ani trošku se mi nelíbí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
František Koliha - Strážní domek u Ždírce (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­