ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Fantomas (literární postava)

Příběhy o Fantomasovi začali ještě před první světovou válkou psát dva francouzští novináři, Marcel Allain a Pierre Souvestre. První díl vyšel v roce 1911. Fantomas (Fantômas) má celkem 43 dílů, z toho 11 posledních musel zpracovat Marcel Allain sám, protože Pierre Souvestre zemřel. Na Fantomasovi pracoval až do roku 1963.

Fantomas je prohnaný padouch, tajemný, takřka až nadpřirozený. Patří mu celé pařížské podsvětí, policisté proti němu nic nezmůžou, jelikož jim vždy unikne a bohatí Pařížané se bojí o svůj majetek i život. Inspektor Juve a mladý odvážný reportér Fandor se za ním stále honí, avšak nikdy se jim ho nepodaří dopadnout.

Kromě své prohnanosti a rafinovanosti je i geniálním vědcem. Užívá těch nejmodernějších vynálezů pro své zločiny. Svým obětem, většinou známým a bohatým lidem, sejme z ruky kůži, kterou přepracuje na rukavičky, aby mohl používat cizí otisky prstů. Takhle dlouho mate policii.

Fantomas nikdy neodhalí svou pravou tvář, častokrát mívá škrabošku či černou kuklu. Své oblečení stále mění.

Fantomas je spíše znám z filmových adaptací ze 60. let minulého století s Louisem de Fun?sem (inspektor Juve) a Jeanem Maraisem (reportér Fandor), kde ale nosí masku bez vlasů, vousů, obočí, rtů i ušních boltců místo škrabošky nebo kukly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.03.2016

   
­­­­

Slohová práce Fantomas (literární postava) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fantomas (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­