ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Fantasy hra Dračí Doupě: moje oblíbená postava

- popis/vypravování

Velmi ráda čtu, především fantasy knihy, a protože už jsem jich přečetla hodně, mohla bych také vyjmenovat spoustu literárních postav, které mě něčím ovlivnily. Mezi nimi je však jedna, kvůli níž čtu knihu, ve které vystupuje, znovu a znovu. Jde o knihu Hobit od J.R.R.Tolkiena, jejíž hlavní postavou je Bilbo Pytlík. Jak vyplývá již z názvu knihy, je to hobit, což je jedna z typických fantasy ras.
Hobiti jsou malým, veselým nárůdkem. Dobrodružství příliš nevyhledávají, protože milují pohodlí, dobré jídlo, silné pití a mají-li možnost, opravdu velmi bohatě si tyto věci dopřávají. Proto mají sklon k tloustnutí, ale i přesto jsou - také díky svému malému vzrůstu - velmi hbití, obratní a tiší. Pokud se přece jen vydají na cesty, tyto vlastnosti spolu s jejich osobním kouzlem je předurčují k velkým úspěchům ve zlodějském řemesle.

Když jsem před pár měsíci začala hrát fantasy hru na hrdiny s názvem Dračí Doupě, hned jsem věděla, kterou postavu si vyberu. Volit jsem si mohla ze šesti dalších ras a čtyř povolání. Mohla jsem se stát člověkem, bojeschopným barbarem, sličným elfem, robustním trpaslíkem, obratným kudůkem nebo krutým krollem a také silným válečníkem, moudrým hraničářem, šikovným alchymistou či mocným kouzelníkem. Jelikož jsem však pár dní předtím dočetla Hobita, byla jsem téměř okamžitě rozhodnutá.
Pravidla Dračího Doupěte jsou rozsáhlá, ale nejsou složitá. Základní princip je opravdu velmi jednoduchý. Hra je pro dva a více hráčů, čím více jich je, tím zábavnější se hra stává. Jeden z nich, obvykle ten nejzkušenější, má roli Pána jeskyně. Vytvoří pro své kamarády dobrodružství a poté řídí celou hru. Říká hráčům, kde se jejich postavy nacházejí, koho a co vidí, co slyší atp. Jedná také za všechny cizí postavy, které družina na svých cestách potká. Hráči mu zase sdělují akce svých postav - co jejich postava dělá, kam jde a tak dále.
Po přečtení pravidel jsem se dozvěděla o jedné zvláštní psychické schopnosti hobitů, o které jsem do té doby nevěděla. Říká se jí čich a díky ní hobit dokáže na dálku lokalizovat většinu živých tvorů, dokonce i když jsou odděleni například železnou stěnou. Hobit sice není schopen určit, o jakého tvora se jedná, ani jeho přesnou vzdálenost, ale pozná, do jaké třídy podle velikosti patří.
Také jsem poznala schopnosti mnou zvoleného povolání - zloděje. Zloděj je mrštný a umí získat přízeň jiných lidí. Vyhovuje mi, že v boji zpravidla nestojí v první řadě, i když dokáže i tvrdě zasáhnout. Je však odborník na nebezpečné situace, jejichž řešení vyžaduje vtip a obratnost místo hrubé síly. Zloději z pochopitelných důvodů jen neradi odhalují svou profesi, a když se chtějí dozvědět důležité informace, dokáží být velice zábavní společníci. Získaných informací potom využijí k prospěchu svému nebo družiny, se kterou putují.

Protože při hraní Dračího Doupěte je velmi důležité, aby se hráč oprostil od reálného světa a vžil se do své postavy, slouží mi hobit Bilbo Pytlík jako dobrý vzor.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fantasy hra Dračí Doupě: moje oblíbená postava







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)