ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 112x Prosím, ohodnoť práci

Dům mých snů

Pod těmito slovy se mi vybavuje obrovská čtvercová stavba vyšší než stoletý strom. Nachází se pár metrů od pláže a je obklopena rozkvetlou zahradou. Nemá téměř žádné stěny, jelikož podlouhlá okna zabírají většinu místa. Do domu jde vidět jen z určitého úhlu pohledu, jinak sklo vytváří odraz okolního prostředí.

Jakmile se otevřou měděné mohutné dveře se zdobenou klikou, ocitnu se v hlavní hale se stropem téměř v nedohlednu. Je dlouhá nejméně sto metrů a na jejím konci ji zdobí palma v květináči. Podlaha je lesklá, ale ne kluzká. Po pravé ruce se nachází troje bytové dveře potažené sametem. Když vejdu do prvních, spatřím v rohu sprchový kout s masážními nástavci uvnitř. V dalším koutě je čtvercová vana se stejnými doplňky. Možná jsou na ještě lepší úrovni. Naproti je koutek pro vykonávání potřeb oddělený odstranitelnou přepážkou. Uprostřed místnosti je položena růžová rohožka s dlouhými jemnými chlupy. Vedle této místnosti se nachází kuchyň s jídelnou. Rozděluje je od sebe kuchyňský pult, na kterém leží minibar. Vzadu hučí lednička, ale nikdo nepozná odkud, protože má pokrytá dvířka stejným dřevem jako ostatní úložné skříňky na nádobí. Tak je na tom i odpadkový koš zamaskovaný stejným způsobem. Kulatý stůl s deseti židlemi a vázou plnou květin vyplňuje celý jídelní prostor. Jen na stěně ještě visí televize. Další pokoj, určený pro pozorování televize a surfování po internetu, působí veselým dojmem, poněvadž je z něj skvělý výhled na moře. Schody vedoucí do ložnice se zatáčejí všemi směry. Obrovská manželská postel pokrytá hedvábnými pokrývkami zčásti zakrývá obraz večerní oblohy. V témže patře je umístěn dětský pokoj s postýlkou a různě po zemi pohozenými plyšovými zvířátky. Celkově prostředí v této budově je veselé, rozjařené. Typická domácí vůně se rozléhá dokonce i do koupelny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kachen, 23.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dům mých snůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­