ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Dřevěná dekorace s vlastní fotografií (popis pracovního postupu)

Budeme potřebovat:

  • dřevěný předmět s hladkým nelakovaným povrchem (prkénko, krabička, ...)
  • obrázek vytištěný na laserové tiskárně
  • transferové médium (k dostání ve výtvarných potřebách)
  • bezbarvý lak ve spreji
  • štětec
  • ubrousek
  • houbička na nádobí, voda

Postup:

Obrázek, který chceme obtisknout, vystřihneme v požadované velikosti tak, aby odpovídal rozměrům dřevěného předmětu. Na povrch dřevěného předmětu i na obrázek z potištěné strany naneseme pomocí štětce dostatečnou vrstvu transferového média. Poté obrázek přiložíme potřenou stranou na potřenou dřevěnou plochu a pečlivě prsty uhladíme tak, abychom vytlačili veškeré vzduchové bubliny.

Nyní necháme schnout alespoň 12 hodin, nejlépe však celý den.
Po uplynutí této doby, když je obrázek řádně zaschlý, začneme odstraňovat vrstvu papíru. Ve vodě namočenou houbičkou nebo pouze mokrými prsty jemnými a krouživými pohyby drolíme papírovou vrstvu. Je zapotřebí počínat si opatrně, abychom odstraňovali pouze papír a nepoškodili obtisknutý obrázek.
Je-li obrázek po zaschnutí stále hůře viditelný, opakujeme postup odstraňování papíru za pomoci mokrých prstů.

Když máme hotovo a vynikne obtištěný obrázek, necháme jej důkladně zaschnout. K finálnímu dohotovení je možné použít bezbarvý lak ve spreji a předmět s obtisknutým obrázkem jím přestříkat.

Tipy:

  • obrázek se na dřevo obtiskne potiskem dolu, je tedy potřeba počítat se zrcadlovým otočením
  • obrázek je nutné vytisknout na laserové tiskárně - transferové médium funguje na vodní bázi, obrázek z laserové tiskárny se nerozpije
  • finální přelakování bezbarvým lakem není nutné, avšak obrázek více vynikne

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 10.03.2023

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dřevěná dekorace s vlastní fotografií (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­