ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.78
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Domácí oběd (pracovní postup)

- popis přípravy domácího oběda (kuřecí řízek s bramborovou kaší a nudlová polévka) s prvky vypravování

Na rozdíl od mých spolužáků chodím vždy obědvat domů, protože tam mi chutná o hodně víc než ve školní jídelně. Třeba zrovna minulý pátek jsem měl výborný oběd od mamky: nudlovou polévku a kuřecí řízek s bramborovou kaší. Obědy doma mi připravuje jak maminka, tak babička.
Páteční oběd mi moc chutnal, a tak jsem se zeptal, jak se připravuje...

Maminka mi prozradila, jak se takový oběd vaří. Nejprve si vytáhla kuřecí maso z mrazáku. Mezitím než se jí maso rozehřálo, začala připravovat bramborovou kaši. Oloupala brambory a omyla je. Potom je nakrájela a uvařila v osolené vodě. Z lednice vytáhla mléko a vylila ho do hrnce, jenž dala na sporák. Horké brambory rozšťouchala, přidala do nich máslo a nalila již teplé mléko. Vše zamíchala mixérem, aby byla kaše co nejjemnější. Bramborovou kaši měla tedy hotovou a maso rozehřáté. Kuřecí maso nejprve nařezala na plátky, které naklepala a osolila. Maso obalila ve vajíčku, mouce a nakonec i ve strouhance. Vzala pekáč, nalila do něj olej a vložila do trouby. Když byla trouba ohřátá, na pekáč dala obalené maso. Po nějaké době řízky otočila a později je z trouby vytáhla a vložila do mísy. Hlavní jídlo měla připravené, mohla se proto vrhnout na polévku.
Vývar, který měla už na kuchyňské lince, přelila do hrnce. Mezitím si očistila i nakrájela mrkev na kolečka a přidala ji do polévky, a dále vařila. Pak vložila nudle a za chvilku byla polévka hotová, jenom ji ještě trochu osolila a opepřila.

Když mi to mamka dovyprávěla a já tak uslyšel, co je s tím mým jídlem všechno za práci, řekl jsem jí, že jí s tím příště pomůžu. Ale ona jen zakroutila hlavou, že to nebude zapotřebí, že bych se jí v kuchyni jenom pletl...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcus Oplus, 14.01.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Domácí oběd (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­