ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Den plný smůly

  • popis smolného dne

Jednoho všedního dne jsem se vzbudil do krásného slunného rána. Sladká snídaně už na stole a já si říkám: "Tohle určitě bude perfektní den!" Ale když se v koupelně skloním nad umyvadlem, místo tekoucí vody se ozve jenom krátké zasyčení.
Zuby nevyčištěné, obličej neomytý a já se vydávám do školy. Kouknu na hodinky a zjistím, že mi autobus jede za pět minut. Na záda házím tašku a rychle spěchám na zastávku. Když už vyběhnu na silnici, zahlédnu jen jeho v dálce mizející koncová světla. Pomalu dojdu k zastávce a zjistím, že další spoj jede až za hodinu. A tak mi nezbývá nic jiného, než jít pěšky.

Krásná obloha se najednou začne zatahovat a já si uvědomím, že jsem si nevzal deštník. Zanedlouho se spustí prudký liják. Běžím se schovat pod stromy. Po blátě se ale kloužu a padám do louže. Celý špinavý se zvedám a koukám, jak moje taška cupitá pryč. "Co to?" podivím se. Hned se vrhám za ní. Když po ní chňapnu, do ruky se mi zakousne skunk, který si ji přivlastnil. Ještě na mě vychrstne svůj smrdutý sprej. Když se skunka zbavím, zjistím, že jsem celý od bláta, smrdím jako skunk a vypadám jak zmoklá slepice.

Koukám na hodinky a zjišťuji, že už školu stejně nestihnu. Zdrceně se vracím domů a říkám si: "Tohle byl den plný smůly!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin B., 18.05.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den plný smůlyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­